קורות חיים להייטק ללא ניסיון – מה חשוב לכתוב בהם?

כל אדם רוצה למקסם את העבודה שלו, להרוויח הרבה, למצוא עניין ואתגר, לעבוד עם אנשים נחמדים, להתקדם בחברה שבה הוא עובד וכך ליהנות מחיים מאושרים וקריירה מספקת. אך כאשר אנו מסיימים את הלימודים שלנו הרבה פעמים החלומות שלנו מתנפצים אל מול המציאות. אדם ללא ניסיון יתקשה למצוא עבודה וזאת ללא קשר לכמה הוא מוכשר, חכם ומשקיע. אז מה אפשר לעשות כדי להתגבר על כך?

קורות החיים הם הדבר החשוב ביותר כדי להתקבל לעבודה בהייטק. כאשר אתם כותבים קורות חיים להייטק ללא ניסיון נסו להראות את הצדדים הטובים שלכם. הדגישו את היכולות שלכם והתאימו את קורות החיים לתפקיד שאתם שולחים אליו את המסמך. כך תגדילו את הסיכויים שלכם לקבל את המשרה ולהתחיל בקריירה גם ללא ניסיון.

 

החשיבות הגבוהה של כתיבת קורות חיים מקצועיים למשרה בהייטק

מסמך קורות חיים להייטק חשוב מאוד כדי לאפשר לכם להכניס רגל לעולם העבודה. גם אם אתם מוכשרים מאוד ובעלי יכולות פנומנליות, צוות הגיוס לא יוכל לדעת על כך אם לא תזומנו לראיון. קורות חיים שאינם משדרים מקצועיות ורלוונטיות לא יאפשרו לכם לקבל זימונים לראיון ולכן מומלץ מאוד להשקיע ברושם הראשוני שלכם ולאפשר לכם להגיע אל השלב הבא בקלות: ראיון עבודה בהייטק.

עברתם קורס בהייטק? רוצים לעשות הסבה להייטק? אם אתם חסרי ניסיון בתחום התעשייה הטכנולוגית, חשוב עוד יותר שתקפידו לסגנן ולנסח קורות חיים להייטק ללא ניסיון בצורה הנכונה ביותר.

קיימת תחרות גבוהה מאוד בין מועמדים לתפקיד הייטק בייחוד בין מועמדים ללא ניסיון ולכן חשוב מאוד לנסח קורות חיים שיבלטו על פני מתחרים וישיגו תשומת לב חיובית מטעם המגייסים.

משרות הייטק מציעות תנאים מעולים ומשכורות גבוהות מאוד באופן יחסי לשכר הממוצע בשוק, אולם, חשוב מאוד להיכנס ברגל ימין לעולם ההייטק ולהגיע עם קורות חיים שמייצגים בצורה מהוקצעת את הניסיון התעסוקתי הקודם שלכם, את המיומנויות אותם רכשתם ואת היכולות האישיות והבינאישיות שלכם.

 

היתרון של קורס הייטק כולל תוכנית התמחות בקורות חיים להייטק ללא ניסיון

חסרי ניסיון בעולם ההייטק נדרשים להוכיח את עצמם ולהשקיע מאמץ רב כדי להתברג במשרה טובה. הסיבה לאתגר שבמציאת עבודה ראשונה הוא תחרות גבוהה בין מספר רב של מועמדים, דרישות סף מחמירות של חברות הייטק והעדפה ברורה של התעשייה לעובדים בעלי ניסיון. קורס הייטק של SVCollege עוקף את המהמורה הזו בדרך אפקטיבית במיוחד: הקורס מציעה תוכנית מתמחים ייעודית המכשירה את הבוגרים בקורס באמצעות עבודה בשטח ומקנה להם ניסיון תעסוקתי בשטח שמהווה כרטיס כניסה לעולם ההייטק. צבירת ניסיון בתחום עוד לפני הכניסה לשוק העבודה מקפיצה את יכולות העובד, מקנה לו מיומנויות חשובות ומאפשרת לו להיכנס למשרות בשכר גבוה כבר מיום העבודה הראשון.

 

איך כדאי לנסח קורות חיים להייטק ללא ניסיון?

שלבו מילות מפתח רלוונטיות

כאשר אנו מדברים על ניסוח של קורות חיים להייטק ללא ניסיון אנו חייבים לזכור כי פעמים רבות המסנן הראשוני של קורות החיים הוא תוכנת מחשב. זה אומר שאתם חייבים להכניס מילות מפתח מסוימות שהתוכנה מחפשת אחריהן.

עוד נציין כי אתם צריכים לכתוב את קורות החיים שלכם ללא שגיאות כתיב, באופן מסודר ובצורה מתומצתת. שימו לב, קורות חיים לא צריכים להיות ארוכים יותר מדף אחד ולכן שימו לב מה אתם כותבים בהם ואל תאריכו מדי. לצד זאת נציין כי קורות החיים שלכם צריכים להכיל את כלל העבודות שעבדתם בהם, בטח אם אתם ללא ניסיון וזאת בכדי לתפוס את המגייסת או המגייס אשר קוראים את קורות החיים שלכם.

דוגמאות לבאזוורדס? בבקשה: פייתון, פיתוח אפליקציות ווב, FULL STACK וכדומה. כמובן, בהתאמה מלאה לדרישות המשרה.

שילוב באזוורדס בקורות חיים להייטק ללא ניסיון – איך עושים את זה נכון?

קיימים מספר אזורים בקורות חיים להייטק ללא ניסיון בהם ניתן לשלב מילות מפתח רלוונטיות:

סעיף הניסיון התעסוקתי – Experience

אם אתם בעלי ניסיון בעבודה עם תוכנות, כלים וטכנולוגיות רלוונטיות – שלבו את מילות המפתח בחלק זה של מסמך הקו”ח. כך לדוגמה, אם עברתם סטאז’ בפיתוח אפליקציות בריאקט שלבו את המילה REACT בטקסט בחלק הניסיון התעסוקתי.

תוכלו לשלב מילות מפתח גם באזורים נוספים כגון:

סעיף הפרויקטים אותם ביצעתם – Side Projects

כאן תוכלו לציין באילו כלים טכנולוגיים צברתם מיומנויות חשובות. שלבו אגב כך את מילות המפתח שצוינו בדרישות המשרה.

סעיף המיומנויות – Skills

כאן תוכלו לשלב תארים ויכולות הנדרשים במסגרת המשרה כפי שצוינו בדרישות התפקיד.

 

צמצמו את הרזומה לעמוד אחד בלבד

מחקרים מראים כי מגייסים משקיעים פחות מ-8 שניות בכל מסמך קו”ח אותו הם בודקים כך שבזמן הזה עליכם להציג בפניהם את המיטב שלכם. מסיבה זו רצוי מאוד לתמצת את קורות החיים לעמוד בודד, כך יוכל המגייס להתרשם מהתמונה המלאה של היכולות והעבר התעסוקתי שלכם. במקרה בו יש יותר מעמוד אחד, רבים הסיכויים שהמגייסים בכלל לא יעיפו עליו מבט.

בנוסף, מסמך ארוך מדי יכול לעשות רושם כביכול אתם לא יודעים להפריד בין המידע העיקרי למידע הטפל והקו”ח שלכם עשוי להתקבל כלא מקצועיים מספיק.

רק במידה ויש לכם ניסיון מרשים של עשרות שנים ואין לכם כל אפשרות להכניס את כל המידע בעמוד אחד מרווח ונעים לקריאה – פרסו את המסמך על שני עמודים. מלכתחילה – לא מומלץ.

 

נסחו קורות חיים ספציפיים לכל משרה פוטנציאלית

מכיוון שאין לכם הרבה זמן כדי להציג את עצמכם מול המגייסים, מומלץ שתנסחו קורות חיים ספציפיים לכל משרה אליה אתם מגישים מועמדות. מומחים בהשמה מדגישים כי יש להתייחס לכל משרה פוטנציאלית כאל משרה יחידה ולנסח מסמך ייעודי שיספר על היכולות והניסיון שלכם בהתאמה מלאה לדרישות התפקיד. באופן זה קיימים סיכויים רבים יותר שתבלטו מעל מועמדים מתחרים ותתפסו את תשומת הלב של המגייסים.

 

הכינו גרסה בעברית וגרסה באנגלית לקו”ח שלכם

איך תדעו איזו גרסה לשלוח לכל חברה? הכלל קובע כי מומלץ לשלוח קורות חיים בשפה בה פורסמה הצעת העבודה.

אגב, למרות התפיסה שקו”ח באנגלית מומלצים יותר מקו”ח בעברית, חשוב להבין כי בתי תוכנה וחברות הייטק ישראליות מחפשות קו”ח בעברית בהתאם לשפה בה מתנהלת הפעילות השוטפת במקום העבודה. אם תשלחו קורות חיים באנגלית, ייתכן והם לא ייבחנו כלל.

מסיבה זו מומלץ לכם לייצר 2 גרסאות רלוונטיות: לכתוב קורות חיים בשפה הנוחה לכם ולתרגם לשפה הנוספת. שימו לב כי מומלץ להיעזר בשירותי כתיבת קו”ח או תרגום כדי לוודא שהמסמך שלכם תקין לחלוטין. בנוסף, חשוב שתדגישו מילות מפתח ונתונים שעשויים לעניין את המגייסים (במסמך העברית מושגים באנגלית מודגשים מאליהם כי הם בולטים בתוך המלל, אולם באנגלית חשוב שתדגישו בצורה ברורה באזוורדס שקשורים באופי המשרה).

 

נסחו את המסמך תוך שימוש בשמות פעולה

העדיפו כתיבה של מסך הכולל שמות פעולה על פני כתיבה בגוף ראשון. כך לדוגמה בסקשן של ההשכלה רשמו: “למידת קורס פייתון” ולא “למדתי קורס פייתון”. כתיבה בגוף ראשון יוצרת רושם של סיפור אישי. כדי לנסח מסמך מקצועי יותר, העדיפו תמיד שמות פעולה על פני גוף ראשון עבר.

 

לסיכום

ניסוח קורות חיים להייטק היא משימה אותה יש לבצע בדיוק רב, לתמצת לעמוד אחד, לשלב מילות מפתח רלוונטיות ולנסח בהתאמה מושלמת לדרישות המשרה הספציפיות. קיים יתרון לניסיון תעסוקתי גם לבוגרי קורס הייטק למתחילים, ולכן מומלץ לבחור בקורס הייטק הכולל תוכנית סטאז’ בבתי תוכנה/חברות הייטק מובילות. שימו לב להתאים את שפת המסמך לשפה בה נכתבו דרישות המשרה והדגישו מסרים חשובים כדי שיבלטו במסמך.

 

שאלה ותשובה

חשוב מאוד לתמצת את המסמך ככל האפשר ועם זאת, לעצב אותו בצורה מרווחת. העדיפו ברוב מוחלט של המקרים לצמצם את הקו”ח לעמוד אחד בלבד כדי שבודקי הקו”ח מטעם החברה המגייסת יעיינו בכל המסמך ולא ידלגו על פרטים חשובים. נוסף על כך, הדגישו מידע חשוב במסמך והקפידו על התאמה מלאה בין הנכתב בקורות החיים לבין דרישות המשרה כפי שהציגה החברה.

חשוב לייצר 2 גרסאות של קורות חיים למקרה הצורך. בפועל, מומלץ לשלוח קורות חיים באותה שפה בה נכתבה הצעת הדרושים. למרות שנהוג לחשוב כי למשרה בהייטק יש להגיש קורות חיים באנגלית, חשוב לדעת כי חברות הייטק ישראליות עלולות לדלג על קורות חיים באנגלית, מהסיבה שרוב העבודה בחברה מתבצעת בעברית. 

בחירת מילות המפתח תיעשה באמצעות למידה של דרישות המשרה. במידה והחברה מעוניינת במפתחי אפליקציות פול סטאק יש לכלול בסעיף הניסיון התעסוקתי במסמך מילות מפתח רלוונטיות כגון: CSS3 ,HTML5 וכדומה. ניתן לשלב את מילות המפתח גם סעיף הפרויקטים שבוצעו על ידכם או בסעיף הכישורים והמיומנויות שלכם.

logo

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם