למידה דיגיטלית עם יתרונות משמעותיים

בשנה וחצי האחרונות כולנו הכרנו מושג חדש, שהלך והפך נפוץ יותר ויותר: למידה דיגיטלית. מהשכבות הצעירות ביותר בבית הספר היסודי ועד אוניברסיטאות, למידה מרחוק הפכה לאפיק לגיטימי ללימודים, וככל שעברו החודשים, אנשים רבים הבינו את מלוא היתרונות של למידה דיגיטלית.

נכון, למידה דיגיטלית שונה מלמידה בכיתה מול מורה, ואין לה את היתרונות הקשורים לחיי החברה בכיתה ולאינטראקציה פנים אל פנים מול המרצה; ובכל זאת, כששוקלים את היתרונות מול החסרונות, אין ספק שללמידה דיגיטלית יש יתרונות משמעותיים שמראים כי למידה מרחוק כאן כדי להישאר, גם כשהקורונה כבר תהיה הרחק הרחק מאחור.

מה למשל? הנה כמה מהיתרונות הגדולים ביותר ללמידה מרחוק >>

 

למידה דיגיטלית – קצת רגע

אפשר ללמוד מכל מקום

אחד היתרונות הגדולים של קורסים אונליין הוא שאפשר ללמוד מכל מקום, תרתי משמע. אתם יכולים ללמוד מהמיטה שלכם בנוחות של הבית, ובאותה מידה אתם יכולים ללמוד מבית קפה בפריז. הגמישות הזו סביב הלוקיישן היא חשובה לסטודנטים רבים, ומאפשרת חופשיות וגמישות שהן להן תחליף. כל מה שאתם צריכים הוא לפטופ עם חיבור נוח לאינטרנט, ואתם חופשיים ללמוד מכל מקום!  

 

חיסכון כספי

מעבר לעלות השיעור עצמו, לא תמיד לוקחים בחשבון את העלויות הנוספות של לימודים פרונטליים – בין אם זה הגעה למקום (דלק לרכב, תשלום על חניה או הגעה בתחבורה ציבורית) בין אם זה מחיר השכירות ליד מקום הלימודים, ובין אם זה הקפה והסנדוויץ’ שקונים אחרי השיעור – מדובר על עלויות שהולכות ומצטברות במהירות. בלמידה דיגיטלית, לעומת זאת, תוכלו פשוט להתחבר מהנוחות של הבית, עם הקפה שיש לכם במטבח, ולחסוך לא מעט עלויות חודשיות מצטברות. 

 

אינסוף אופציות ומגוון

כשאין תלות פיזית במקום הלימודים, אפשר לקחת קורסים במגוון ענק של תחומים וממבחר מוסדות לימודים במיוחד עבור קורס בודק תוכנה. לא משנה מה אתם רוצים ללמוד – בין אם שפת תכנות, שיווק, ניהול רשתות חברתיות, שפה זרה, ואפילו סיעוד או מדעים – תוכלו למצוא קורס דיגיטלי בכל אחד מהתחומים האלו, בין אם במוסדות לימוד בארץ או אפילו בחו”ל. כשלומדים מרחוק, אנחנו נפתחים למגוון הרבה יותר גדול של אפשרויות, מה שפותח לא מעט דלתות. 

 

סביבת לימודים מותאמת

העובדה שאפשר ללמוד מכל מקום מאפשרת לכל סטודנט ללמוד בסביבת הלימודים המותאמת לו אישית, והנוחה לו ביותר. יש כאלו שיעדיפו ללמוד בספריה השקטה, בעוד אחרים ירגישו הכי מרוכזים דווקא בבית קפה רועש, או אולי מהנוחות של המיטה. כל אחד יודע היכן הכי נוח לו ללמוד ואיפה הוא מרגיש הכי מרוכז בשיעור, ולמידה דיגיטלית מאפשרת את הגמישות הזו בצורה הטובה ביותר. 

 

גמישות בלו”ז

עוד יתרון משמעותי לקורס דיגיטלי הוא הגמישות בלו”ז. כשצריך להגיע למוסד הלימודים צריך להתחשב בנתונים כמו הפקקים בדרך לשם ובחזרה, התאמה של השיעור בלוח זמנים הכללי שלכם, התאמה מול שעות העבודה וכדומה. כשלומדים מרחוק, הלו”ז יכול להיות הרבה יותר גמיש – תוכלו להתאים את השיעורים ללו”ז שלכם בקלות רבה כי אין צורך להגיע למקום מסוים, וניתן להתחבר בכל זמן ובכל מקום. 

 

משמעת עצמית מוגברת

אחד היתרונות הגדולים – אך הפחות מדוברים – של למידה דיגיטלית הוא המשמעת העצמית שמגיעה איתה יד ביד. כשלומדים אונליין, אתם אלו שצריכים להדליק את המחשב, להיכנס לשיעור ולהתרכז, לא משנה היכן אתם נמצאים. למידה דיגיטלית דורשת למידה אקטיבית, ועל הסטודנטים לקחת אחריות על הלימודים שלהם, שכן אין מורה שיגיד להם לא להסתכל בטלפון בזמן השיעור או יכעס אם יוצאים באמצע. באופן טבעי, קורס דיגיטלי משפר את המשמעת העצמית, מה שיכול להשפיע גם על תחומים אחרים בחיים כמו מוסר עבודה, מערכות יחסים ואפילו התמדה באימוני ספורט!

למידה דיגיטלית מרחוק

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם