המעבר מקריירה נוכחית לקריירת היי-טק

תם העידן בו מקום העבודה הוא סוג של חתונה קתולית, בעולם הדינמי בו אנו חיים, הסבת מקצוע היא הליך טבעי וחלק ממדיניות הרואה ערך בשיפור ושדרוג תנאי המקצוע עד לגיבוש סוג וסביבת העבודה האופטימליים עבורכם. אין ספק כי דור האינטרנט והרשת פתחו אינספור אפשרויות לקידום והתפתחות בתחומי עניין חדשים ומרתקים כשסוגיית השכר גם היא משמשת פקטור משמעותי בדרך להסבת מקצוע. אז איך עושים הסבה להייטק בצורה הקלה והמהירה ביותר? מדריך מקיף להייטקיסטים בפוטנציאל.

 

טו לייט? לא כשמדובר בהסבה להייטק!

לא משנה אם אתם עובדים במשרד פרסום, אדריכלים או יועצי משכנתאות, אם אתם קמים בבוקר עם “אוף” גדול לעוד יום עבודה או שהמשכורת לא ממש מספקת אתכם, הגיע הזמן לעשות שינוי.

אפשרויות הבחירה היום מגוונות מאוד כאשר חלקן כלל לא היו קיימות עד לפני מספר עשורים. השוק המתפתח בקצב מסחרר מייצר כל הזמן משרות חדשות בתחום הטכנולוגי ואם אתם יודעים ש’יש לכם את זה’ ומעוניינים למצות את הפוטנציאל שלכם, הגיע הזמן לצאת מאזור הנוחות אל עולם חדש, מסעיר ורווחי.

חשוב לדעת כי קריירה בהייטק לא מוגבלת רק לצעירים שזה עתה סיימו צבא, היא בהחלט מתאימה גם לעובדים ותיקים שמרגישים שחיקה בעבודה ויכולים להציע לשוק העבודה יתרון של ניסיון ומוסר עבודה יחד עם יכולות למידה עצמית ותקשורת בינאישית מעולה.

 

ייבאו את היכולות והכישורים שרכשתם בקריירה הנוכחית לקריירה בהייטק

לקראת הסבה בהייטק טבעי להרגיש תחושת החמצה על שנות עבודה ופיתוח בקריירה בתחומכם. עם זאת, חשוב להבין שהיכולות והכישורים שלכם לא הולכים לאיבוד. מלבד ידע טכנולוגי ספציפי, משרה בהייטק מגייסת מיומנויות רכות אותן בוודאי רכשתם במהלך חייכם המקצועיים יחד עם אינטליגנציה במגוון תחומים. כשאתם באים לראיון עבודה בחברת הייטק חשוב שתעבירו למראיין כי אתם מתמחים בתחומים נוספים מה שיכול למצב אתכם במקום גבוה יותר ולהפוך אתכם למבוקשים על פני מועמדים אחרים החסרים את אותן יכולות.

 

כניסה לשוק ההייטק – מהם תנאי הקבלה?

היצע המשרות בתעשייה הטכנולוגית רחב וכולל תחומים רבים: מערכות מידע, סייבר, תשתיות, פיתוח אפליקציות, שיווק דיגיטלי ועוד מבחר אופציות.

תנאי הקבלה למשרות בענף תלויים כמובן באופי המשרה ובדרישות הארגון המגייס כאשר קיימות משרות בהם ניתן דגש לגיוס מועמדים בעלי רקע טכנולוגי. אולם, יחד עם זאת, מקצועות רבים בתעשייה מבקשים אל בין שורותיהם גם חסרי ניסיון בעולם ההייטק שעברו קורס הייטק מקצועי ומעוניינים להשתלב במשרות ללא דרישת סף של ניסיון קודם.

השלמה של קורס הייטק מקצועי יחד עם מוטיבציה, סקרנות, התמדה ויכולות בין אישיות גבוהות הן המפתח למשרה איכותית בתחום ההייטק.

יחד עם זאת, כדי להיחשף להזדמנויות הפתוחות בפני בעלי ניסיון, חשוב לאתר מסגרת לימודים המציעה אפשרות לביצוע סטאז’ בחברות הייטק. כך ניתן להיכנס לעולם העבודה כשיש לכם ביד ניסיון מעשי בשטח.

 

הכנה לקראת ראיון מקצועי למשרה בהייטק

מומלץ לברר בקרב עובדים בחברה שהתנסו בראיון דומה או אם אינכם מכירים כאלו, אצל עובדי הייטק בחברות דומות – על אופי ראיון עבודה. לפי מאפייני הריאיון תוכלו להתכונן אליו מראש ולהגיע כשאתם יודעים בפני מה שאתם עומדים. כך לדוגמה: דרישות לידע ספציפי במערכות הפעלה או שפות תכנות מסוימות, שליטה בשפה האנגלית, הצגת פרויקטים קודמים וכדומה. היכרות עם מבנה הריאיון לפני ביצועו בפועל, מאפשרת לכם כמועמדים לרכוש ידע ספציפי, להציג תדמית מקצועית ולהגיש פרויקטים רלוונטיים שיגדילו את הסיכויים שלכם לקבלת המשרה על פני מועמדים אחרים. מומלץ מאוד לבחור קורס הייטק הכולל תוכנית אימון מקצועית לקראת ראיונות עבודה, החשובה מאוד לצורך כניסה לתעשייה הטכנולוגית.

 

איזה קורס הייטק מומלץ לצורך הסבה להייטק?

כחלק מתהליך שינוי הקריירה ומעבר לתחום ההייטק, חשוב לבחון מהם המקצועות המבוקשים היום בשוק. חשוב לציין כי קיימים תחומים רוויים בתעשייה לעמת מקצועות שקיים בהם ביקוש אדיר לכוחות חדשים. לדוגמה: מפתחי סייבר, מפתחי AI ומפתחי אפליקציות Full Stack.

פיתוח אפליקציות פול סטאק לדוגמה הוא תחום המשלב צד שרת וצד לקוח בתחום הפיתוח ומציע פיתוח של מוצרים טכנולוגיים משלב התכנון ועד לשלב הביצוע כולל עבודה על בסיסי נתונים ובמקביל – על חווית המשתמש. מפתחי Full Stack מבוקשי היום מאוד בתחום פיתוח האפליקציות בקרב חברות הייטק, חברות פרטיות ובעלי עסקים.

חשוב לברר על קורס פרקטי מאוד המכין אתכם לעבודה מעשית בפועל ולא פחות חשוב: מתעדכן כל הזמן בחידושים החמים בשטח ומכשיר אתכם ללמידה עצמית של שפות תכנות חדשות.

עוד מומלץ בבחירת קורס הייטק, לבדוק אפשרות של קורס דיגיטלי המציע מחיר נמוך ביחס לקורס פרונטלי יחד עם יכולות תרגול, אפשרות ללמידה בכל שעה ומכל מקום ועדכוני אונליין בכל עת.

 

הסבה להייטק – אפשר גם בהדרגה

הסבה להייטק היא צעד משמעותי בעיקר עבור עובדים המתקשים לעזוב מקום עבודה יציב ומקצוע מוכר לטובת הבלתי יודע. כאן אנו ממליצים: לא חייבים לנקוט בצעד דרסטי. רבים ממבצעי ההסבה להייטק התחילו בצורה תהליכית. הם לא עזבו את מקום העבודה ויצאו ללימודים, אלא שילבו קורס אונליין בשגרת העבודה שלהם, לאחר מכן הם עסקו מהצד בסטאז’ בחברת הייטק ורק לאחר שהרגישו יציבים מספיק הם נכנסו בשתי רגליים אל עולם התעשייה הטכנולוגי והתחילו להנות מהשכר הגבוה משמעותית מהשכר אותו קיבלו על אותו מספר שעות עבודה במשרה בתחום אחר.

אם אתם מרגישים שכניסה מיידית לעולם ההייטק היא צעד קיצוני עבורכם, תוכלו לבצע תהליך הדרגתי ולהימנע מקפיצה למים עמוקים. רק לאחר שתשלבו עבודה עם לימודים שתחליטו שאתם מעוניינים לעבוד כמתכנתים ותהיו מוכנים לקשיי ההתחלה, תבצעו את המעבר הסופי מהקריירה הנוכחית לקריירה בהייטק.

 

השכר בהייטק – לא מה שהכרתם

לא משנה במה עבדתם קודם, ברוב המקרים משכורת של עובד הייטק גבוהה במיוחד. לרוב, כבר משרת ג’וניור מתגמלת את העובד במשכורת של 5 ספרות כאשר ניתן להתקדם במהירות לתפקידים בכירים ולהגיע למשכורות של 30 ו-40 אלף ש”ח.

אין ספק כי אחד מהשיקולים הכבדים בבחירת מקצוע להסבה הוא נושא השכר שעם כל הכבוד לשאר המשרות בשוק החופשי – הוא המתגמל שבהם בפער גובה.

 

בררו את שיעור ההשמה בקרב בוגרי קורסי הייטק

כשאתם מבררים על קורס הייטק לכו לשורה התחתונה: כמה מבוגרי הקורס משולבים בתעשייה ובאיזה חברות. השמה גבוהה בקרב בוגרים של קורס הסבה להייטק מעידים על תוכנית לימודים רלוונטית לעולם העבודה והכנה מדויקת לכניסה לתעשייה הטכנולוגית. כאן נציין כי מכללת SVCollege מכשירה את בוגריה לקראת כניסה לתפקידים בכירים בשוק הטכנולוגי כשלצורך כך היא משתפת פעולה עם חברות הייטק המגייסות בוגרים לביצוע סטאז’ בתוך החברה. תקופת ניסיון זו מעמידה את בוגרי המכללה כמה רמות מעל מועמדים מקבילים בוגרי מסגרות לימודים אחרות ומהווה גורם לביקוש הגובה לבוגרי קורסי הייטק מטעם מכללת SVCollege.

 

לסיכום

כשאתם מחליפים טייטל ועוברים מהקריירה הנוכחית שלכם לקריירה בהייטק, חשוב מאוד שתבררו על מסגרת לימודים מקצועית, המכינה את הסטודנטים לעבודה מעשית ומציידת אותם מלבד בידע תיאורטי גם בכלים פרקטיים לכניסה מהירה וחלקה לעולם המחשבים. בנוסף, חשוב לדעת כי ניתן לבצע את המעבר בהדרגה להתחיל עם שילוב של עבודה ולימודים, תקופה של סטאז’ ורק לאחר קבלת החלטה מושכלת – לעבור לעבודה במשרה מלאה בהייטק. אופי הדרגתי זה יהפוך את תהליך ההסבה לחכם ונכון יותר עבור רבים המעוניינים לבצע הסבה לעבודה בתעשייה המובילה בישראל.

 

שאלות ותשובות בנושא המעבר מקריירה נוכחית לקריירת היי-טק

כדי להתקבל למשרה בתחום התכנות, יש לבחור בתשומת לב את מסגרת הלימודים: חשוב לבחון את היקף הקורס, מהן שפות התכנות הנלמדות, האם הוא מתבצע פרונטלית או באונליין ומי המרצים בקורס. מומלץ לבדוק גם את אחוזי ההשמה של בוגרי הקורס ובאילו משרות הם עובדים. בחירת קורס המציע הכשרה אופטימלית והשמה גבוהה יחד עם ניסוח קורות חיים בצורה מקצועית ואימון לקראת ראיון עבודה יספקו את כל הסיכויים להתקבל למשרת הייטק בקלות.

במידה ואתם בוחרים בלימודי תואר במדעי המחשב, תצטרכו ללמוד הרבה על חשבון העבודה הנוכחית שלכם, שכן מדובר בלימודים אינטנסיביים מאוד. אולם, אם תבחרו בקורס הייטק ממוקד בתחום אליו אתם רוצים להתקבל, בייחוד אם מדובר בקורס אונליין – תוכלו לשלבו יחד עם המשרה הנוכחית ללא צורך לעזוב את העבודה לחלוטין. 

logo

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם