הסבה להייטק בגיל 50

זה יהיה קצת נאיבי לחשוב שהתעשייה בתחום הטכנולוגי מקבלת בזרועות פתוחות עובדים מעל גיל 50. לא. זה לא ממש ככה, המעבר לסביבת עבודה בהייטק מאתגר בהחלט למי שעבר את גיל 40, אבל יחד עם זאת, בתקופה האחרונה קיימת מגמה לגיוון תעסוקתי ולקבלת עובדים גם בשנות ה-50 לחייהם מתוך הכרה ביכולות, בכישורים ובניסיון אותו הם מביאים אתם לעולם העבודה. הסבה להייטק בגיל 50 האם כדאי ואם כן, איך עושים את זה?

 

מנפצים את המיתוס: לא רק מתכנתים בשנות ה-20 מבוקשים בשוק העבודה

אין ספק כי עולם ההייטק הדינמי מקדם בברכה את פניהם של צעירים הנוטים להשתלב במהירות בעולם העבודה, להציע כישורי למידה מהירים ושליטה בשפות תכנות דינמיות. יחד עם זאת, עם הזמן מתוודעים מנהלי צוותי עובדים על פי מחקרים רבים בתחום, כי למרקם אנושי עשיר ורב גוני בצוותי עבודה בתחום ההייטק קיימת השפעה חיובית מאוד על תפוקת העבודה. שילוב של פרופילי עובדים שונים: צעירים עם מבוגרים, נשים, חרדים וכדומה מרחיבה את הישגי החברה ומגדילה את יכולותיה.

 

אילו יכולות ייחודיות מביאים בני 50+ לתחום ההייטק?

בני 50 ומעלה מציעים מגוון יתרונות משמעותיים לשוק העבודה בתחום ההייטק:

 • מיומנויות רכות מפותחות ואינטליגנציה חברתית גבוהה המסייעת בכינון מרקם חברתי בריא בחברה.
 • בני 50+ העושים שינוי כה משמעותי בחייהם הם בעלי מוטיבציה גבוהה במיוחד.
 • תובנות ויכולת חשיבה ביקורתית החיונית לביצוע והשלמת פרויקטים מורכבים בהייטק
 • מוסר עבודה גבוה ומיומנויות עבודה הנרכשות במהלך שנות עבודה רבות
 • יציבות במקום העבודה: מניעת היעדרויות בשל מחלת ילד או חופשות ארוכות המאפיינות עובדים צעירים.

 

עבודה בהייטק בגיל 50? זה אפשרי! שלב אחר שלב לכניסה להייטק גם אחר 30 שנה בעולם העבודה

אוקיי, הבנו שלא מובן מאליו להיכנס לתעשייה הטכנולוגית אם בתעודת הזהות שלכם מופיע תאריך לידה שמשקף ותק של 50 שנים על כדור הארץ. יחד עם זאת, זה אפשרי בהחלט. דורש אמביציה, אנרגיות גבוהות והשקעה, אבל בסוף התהליך אתם תהנו ממקצוע מספק, מאתגר וריווחי במיוחד שיגרום לכם ליהנות בעולם העבודה ולקום בבוקר עם ברק בעיניים.

אז איך עושים את זה? איך משתלבים בתעשיית ההייטק גם אם לא מלאו לכם אתמול 18? הכנו לכם מדריך שלב אחר שלב:

 

 • קבלו החלטה אמיצה

לא פשוט לעזוב סביבת נוחות מוכרת ולעקור לתחום עבודה חדש, בלתי מוכר ומאתגר. יחד עם זאת, במידה ואתם מרגישים שחיקה במקום העבודה ומעוניינים להתחדש מתוך הכרה כי תוכלו לתרום לענף התכנות ולהצליח בתחום (אתם מוכשרים, לומדים בקלות דברים חדשים, חובבים טכנולוגיה ובעלי כושר טכני מפותח) חשוב שתקבלו החלטה בטוחה ותהיו ברורים עם עצמכם. מניסיון, אנשים שהיו חדורי מוטיבציה ומלא אמון שיצליחו לבצע הסבה להייטק גם בגיל מבוגר, הצליחו לעשות זאת בעזרת נחישות וביטחון עצמי רב.

 

 • בררו על קורס הייטק מקצועי וממוקד שרלוונטי מאוד לשוק העבודה 

אין לכם זמן מיותר, הזמן אינו פועל לטובת בני 50 ומעלה בענף ההייטק. חשוב שתיקחו קורס קצר וממוקד מאוד המעביר ידע פרקטי, בלי לוותר על רמת מקצועיות בלתי מתפשרת והתאמה מלאה לצרכי השוק הדינמיים. שימו לב כי פעמים רבות קורס אונליין יוכל לאפשר לכם ללמוד מהבית בזמנים הנוחים לכם יחד עם מחיר נמוך יחסית לקורסים פרונטליים בהתאם להוצאות הנמוכות יותר בניהול קורס מקוון.

במידה ובחרתם בקורס דיגיטלי, בחרו בקורס הכולל תמיכה טכנית לאורך כל הדרך יחד עם אפשרויות תרגול ותגבור – למקרה ואתם מתקשים בהבנה או יישום של חומר מסוים או שיעורים ספציפיים בקורס.

 

 • העדיפו קורס הייטק הכולל סטאז’ בחברת הייטק 

קיימות מסגרות קורסי הייטק הכוללות סטאז’ בחברת הייטק למשך תקופה של 3 חודשים עד שנה לפי דרישה. במהלך הסטאז’ תוכלו להתנסות בשטח בעבודת צוות, פתרון בעיות ויישום החומר הנלמד בקורס בצורה מעשית. מלבד הבטחון שסביבת התמחות תקנה לכם, היא גם מעשירה את הרזומה שלכם ומגביהה את נקודת הפתיחה שלכם מספר רמות מעל מועמדים אחרים בשוק. שימו לב כי מכיוון שאתם כבר לא בני 20, לסטאז’ בחברת הייטק יש משמעות רבה מאוד עבורכם לקראת יציאה לשוק העבודה.

 

 • בחרו במסגרת לימודים הכוללת הכשרה לראיונות עבודה

למרות שהניסיון התעסוקתי שלכם בוודאי רב, בראיונות עבודה בתחום ההייטק עוד לא התנסיתם. תהליך גיוס למשרה בהייטק כולל לעיתים מספר ראיונות מורכבים ומבחני קבלה שונים המסווגים את יכולות העובד במגוון תחומים. שימו לב כי קיימת חשיבות רבה בהכנתכם לראיונות עבודה על ידי מדריכים מקצועיים. מומלץ לכם לרכוש קורס המציע גם הדרכה לקראת ראיונות עבודה כולל סימולציות ואימון קואצ’ינג. לפי ניסיונם של רבים מבוגרי קורס ההייטק של SVCollege, להכנה לקראת ראיון עבודה קיים משקל רב בתהליך הגיוס לעבודה או כמו שאומרת הקלישאה: אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני, לבני 50 ומעלה: זה קריטי.

 

 • בררו על היקף הקורס, זהות המרצים והאם הוא מתממשק עם הדרישות הרלוונטיות לשוק העבודה

כאן’ כמי שלא מצויים בדרישות עולם העבודה בתחום התכנות, חשוב שתתייעצו עם חברים ובני משפחה לגבי תכני הקורס. העדיפו לתשאל חבר’ה שעובדים בתחום הספציפי בו אתם מעוניינים לרכוש הכשרה כך לדוגמה: פיתוח אפליקציות ווב, בדיקות תוכנה QA וכדומה. הם יוכלו לספק לכם מידע מדויק בנוגע לידע הרלוונטי והיכולות הנדרשות בעולם העבודה. לפי המידע הזה תוכלו לבחון את הסילבוסים של הקורסים השונים ולזהות האם היקף הקורס מספיק כדי שתוכלו להיכנס בצורה חלקה לעולם העבודה בלי להזדקק לקורסים משלימים.

בנוסף, בררו היטב את זהות המרצים. העדיפו קורס המביא מרצים מתוך התעשייה שמשקיעים רק חלק קטן מזמנם בהדרכה. מרצים אלו יעניקו לכם ידע חשוב ועדכני יותר ממרצים שעבדו בעבר וכבר אינן מצויים בצרכים של עולמות ההייטק המשתנים ללא הרף.

 

 • ערכו השוואת מחירים

אין ספק כי עלות הקורס היא מרכיב חשוב בבחירת הקורס, יחד עם זאת חשוב שלא לשים את הדגש על פרמטר המחיר מהסיבה שאת עלות הקורס האמיתית תוכלו לבחון רק אחרי מספר שנים בעולם העבודה ביחס למשכורת אותה תקבלו. פעמים רבות קורסים מקצועיים מאוד יכשירו אתכם לעבודה בצורה הטובה ביותר מה שיתבטא בשכר גבוה יותר מאשר אם תתחילו מנקודת פתיחה נמוכה יחסית אחרי קורס חובבני בתכנות. זכרו שאתם משקיעים מזמנכם, העדיפו קורס מקצועי מאוד על פני קורס קצר או בלתי ממוקד כדי שתוכלו להשתמש במהירות ולהתקדם במקום העבודה.

במידה ואתם מוצאים מספר קורסים דומים, תוכלו לבקש הצעת מחיר ולערוך השוואה כדי למצוא את הקורס המשתלם ביותר מבחינתכם.

 

לסיכום

הסבה להייטק בגיל 50 היא אמנם מאתגרת אבל אפשרית אם רק יש בידכם די אמביציה ויכולת השקעה. זכרו שאתם מביאים לתעשייה הרבה ניסיון שרכשתם במהלך השנים, מוסר עבודה גבוה, פרספקטיבה רחבה ויציבות בעבודה – יכולות החשובות מאוד כדי להגדיל את התפוקה של החברה ולהפוך אותה לאיכותית יותר.

אנו ממליצים לכם לא להתייאש: SVCollege המכללה המתקדמת ללימודי הייטק מזמינה אתכם לעשות הסבה להייטק בגיל 50 בקלות, באמצעות קורס בדיגיטל עם תוכנית מתמחים אפקטיבית שתפתח בפניכם שערים נעולים שתאפשר לכם להיכנס במהירות ובקלות לעבודה כמתכנתים מעולים (אופס, החרוז זה בפוקס, כן?!).

 

שאלות ותשובות בנושא הסבה להייטק בגיל 50

חשוב לבחור בקורס ממוקד ופרקטי שיכין אתכם לעבודה מעשית בתחום ויספק לכם את כל הכלים כדי לעבוד בפיתוח פול סטאק – כלומר עבודה על צד השרת וצד הלקוח בבניית אתר, תוכנה או אפליקציה. בנוסף, אם אתם עובדים במשרה אחרת, חשוב שתבחרו בקורס אונליין אותו תוכלו לשלב יחד עם העבודה.

תכנית המתמחים של SVCollege מציעה הכשרה מעשית בחברת הייטק לאחר סיום הלימודים. ההכשרה, בייחוד עבור בני 50 ומעלה, מספקת לבוגרים הזדמנות ליישם את הנלמד בשטח, לצבור ניסיון משמעותי ולרכוש ניסיון רב ערך בעבודה בחברה אמיתית: בפיתוח אפליקציות ווב והתמודדות עם אתגרים אתם מתמידים עובדי תכנות בחיים האמיתיים.

התעשייה הטכנולוגית שונה מכל ענף אחר במשק. שוק ההייטק דורש ידע ומיומנויות שונות מאלו הנדרשות במקצועות אחרים. לכן חשוב מאוד לבצע הכנה מקצועית לפני ראיון עבודה למשרה בתכנות. נציין כי הידע והניסיון שרכשתם במשך השנים יהוו יתרונות משמעותיים בבואכם להתקבל למשרה בהייטק, יחד עם זאת, חשוב שתציגו את עצמכם בהתאמה לנדרש בעולם ההייטק על מנת להתקבל למשרה גם לאחר גיל 50.

logo

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם