שפות תכנות המבוקשות ביותר

על מנת להיכנס לעולם ההייטק צריך להתחיל לדבר בשפה אחרת. שפת תכנות.

הבעיה היא שכמו שיש בעולם שפות רבות, כך גם בעולם ההייטק תמצאו שפות תכנות רבות ומגוונות, למטרות אחרות ועם פופולריות שעולה ויורדת עם השנים. 

אם אתם מתלבטים באיזו דרך להיכנס לעולם ההייטק – כלומר איזו שפה ללמוד – איגדנו עבורכם רשימה של שפות תכנות מבוקשות.

חלקן ברורות מאליהן וחלקן נישתיות יותר, אבל כולן נדרשות ומבוקשות בעולם ההייטק. 

שפת Java

שפת Java פותחה על ידי חברת סאן, והיא שפת תכנות פופולרית מאוד, בעיקר בשל היותה מותאמת לכל מערכות ההפעלה.

מדובר על שפה מכוונת-עצמים, כלומר עושה שימוש באובייקטים (או “עצמים”) לשם תכנות תכניות במחשב. היא נחשבת מהירה ויעילה מאוד, וניתן לפתח באמצעותה ממשקים גרפיים ובסיסי נתונים.

בגלל שהיא מותאמת לכל מערכות ההפעלה, נעשה בה שימוש רב בארגונים רבים בעולם והיא נחשבת לאחת השפות הנפוצות ביותר (אם לא הנפוצה ביותר). הסיבה הזו הופכת אותה באופן טבעי למבוקשת מאוד בעולם ההייטק. 

שפת PHP

שפת PHP היא שפת תכנות שמיועדת לקידוד אתרי אינטרנט דינמיים.

מדובר על שפת “תסריט” (Script), שמיועדת לתכנות יישומי אינטרנט בעיקר בצד השרת אך גם בצד הלקוח, ובדרך כלל מטמיעים אותה בדפי HTML.

באמצעותה ניתן לאסוף מידע, לעבד טפסים, ליצור קוקיז, להוסיף ולשנות אלמנטים בדפי HTML, לפתח מערכות מידע ואפליקציות אינטרנט. PHP היא שפת צד שרת הנפוצה ביותר בעולם האינטרנט.  

שפת GO

כשמדברים על שפות תכנות מבוקשות, כדאי להסתכל גם מה קורה מעבר לאוקיינוס. שפת GO היא שפה חדשה יחסית שהולכת וצוברת פופולריות גדולה בשנים האחרונות, ופותחה על ידי גוגל במטרה לפתח שפה חלופית לשפת C. מדובר על שפה יעילה, פשוטה ומאוד מהירה, ולכן ארגונים רבים מתחילים לעבוד בשפת GO לפחות באופן חלקי.

השפה הזו יעילה מאוד בעיקר בצד השרת ובעולם הרשת והענן, שכן יש לה ספריות ייעודיות ויעילות בעולמות אלו. חשוב לציין כי הפופולריות הגדולה של שפת GO נמצאת מעבר לים, בעמק הסיליקון, אך היא הולכת והופכת פופולרית יותר ויותר גם כאן, ולכן שווה לתת לה את הכבוד הראוי לה.

שפת SWIFT

אם אתם מחפשים ללמוד שפות תכנות מבוקשות ומאוד-מאוד אוהבים את אפל ומוצריה, כדאי לכם להכיר את Swift, שפת תכנות שפותחה על ידי אפל ב-2014 ומיועדת לפיתוחי iOS ולינוקס וכן אפליקציות למכשירי אפל. מדובר על שפה פשוטה מאוד, שקל מאוד ללמוד.

השפה הזו הלכה וצברה פופולריות רבה שמתכתבת יד ביד עם ההצלחה של אפל, ולכן אנשים המעוניינים להכנס לעולם החדשני של אפל ולפתח אפליקציות המתממשקות למכשירים שלה, צריכים לשקול למידה של השפה הזו. 

שפת Ruby

שפת Ruby היא שפה פופולרית נוספות שמיועדת לעולם ה-WEB והאפליקציות, ונעשה בה שימוש רב בסטרטאפים ובחברות בתחום האינטרנט.

הגורם הגדול לעלייה החדה בפופולריות שלה נעוץ במעבר לאפליקציות במכשירים ניידים, שהראה לעולם את היעילות של רובי ביצירת אפליקציות ודפי אינטרנט דינמיים.

בנוסף, רובי פופולרית גם עבור יצירת אבות-טיפוס. מדובר על שפת תכנות דינמית מונחית עצמים (בדומה לJAVA), והיא פותחה ביפן באמצע שנות התשעים. 

שפת Python

פייתון היא אחת משפות תכנות מבוקשות ביותר בעולמינו היום.

היא נחשבת לקלה לקריאה (בניגוד לשפות אחרות, הדקדוק שלה ברור והיא עושה שימוש במרווחים נוחים), וכן פשוטה לכתיבה וגמישה במיוחד.

בנוסף, היא מתאימה למשימות רבות מאוד, ולכן פופולרית בכל רחבי העולם.

הייחודיות של השפה הזו היא האפשרות לכתוב ולהריץ קוד בלי מהדר, וכך ליצור פעולות במהירות. ארגונים רבים משתמשים בפייתון קורס פיתוח משחקים, ליצירת סרטים, לפיתוח תוכנות ועוד ועוד, וארגונים כמו ספוטיפיי, אינסטגרם ופיקסאר עושים בה גם הן שימוש. 

בואו ללמוד את השפות האלה ולתרגם את הלימודים לעבודה

את רוב השפות המוצגות במאמר זה תוכלו ללמוד בלימודי הפיתוח במכללת SVCollege – הקורסים אותם אנו מציעים הם קורס בניית אתרים ופיתוח אפליקציות WEB, קורס Full Stack ועוד.

ניתן לבחור בין לימודים פרונטליים לבין קורסים אונליין.

הקורסים שלנו ייחודיים בכך שמאפשרים לתלמידים השתלבות בעבודה בחברות הייטק תוך כדי הלימודים במסגרת פרויקט סטאג’ ייחודית שמציעה המכללה וכך מאפשרת לבוגרים לתרגם את הידע הרב שצברו בכל הנוגע לשפות תכנות לעבודה אמיתית בחברות הייטק. 

אז למה אתם מחכים? צרו קשר עוד היום. 

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם