שפות WEB שכדאי שתדעו

מומלץ למפתחים בתחילת דרכם בהייטק ולחסרי ניסיון בפיתוח ללמוד שפות פיתוח ייעודיות ל-WEB כדי להעשיר את הידע שלהם ולהתפתח מקצועית.

אמנם, בחירת שפת הפיתוח אינה פשוטה מאחר ויש להתייחס לפרמטרים רבים ושונים, לכן כדאי ללמוד קורס פיתוח לבניית אתרים ואפליקציות WEB במהלכו לומדים מגוון שפות תכנות פופולריות וכך קל להתברג לתפקידי פיתוח בהייטק או להקים עסק עצמאי.

כדי לסייע לכם לבחור מבין עשרות שפות התכנות הפופולריות כיום בתעשייה, הצוות המקצועי והמנוסה של מכללת ההייטק המובילה SVCOLLEGE הכין עבורכם כתבה שתסייע לכם לבחור שפות WEB שכדאי לכם ללמוד.

 

דירוג שפות התכנות (WEB) הפופולריות לפי RedMonk

חברת האנליסטים RedMonk מפרסמת מדי שנה את הדירוג של שפות התכנות הפופולריות החל משנת 2012 ועד היום.

בדירוג האחרון שפורסם בינואר 2020 ניתן לראות כי יש שפות תכנות מסוימות השומרות על מעמדן ונותרות יציבות ומבוקשות גם בטווח הארוך.

לפי הדירוג, השפות הפופולריות ביותר לפיתוח WEB הן 5HTML, CSS, JavaScript, React.JS ו-בוטסטראפ (Bootstrap).

יש לציין כי מכללת SVCOLLEGE מציעה קורס בניית אתרים ופיתוח אפליקציות ל-WEB הכולל את שפות הפיתוח הפופולריות ביותר, ובנוסף במסגרת הקורס הסטודנטים זוכים להתלמדות מעשית המקנה להם יתרון משמעותי בכל ראיון עבודה.

שפות בניית אתרים פופולריות

באיזה שפות בניית אתרים כדאי להתמקד?

בכתבה זו אנו נציג בפניכם 5 שפות פיתוח פופולריות לבניית אתרים, יש שפות נוספות ותמיד כדאי לצבור עוד ידע, אך חשוב קודם כל לשלוט בשפות הפופולריות מאחר והן עומדות להישאר איתנו עוד זמן רב, כפי שניתן ללמוד מהדירוג של חברת האנליסטים ומדירוגים נוספים.

במקום להתלבט בין מספר שפות תכנות WEB כדאי לבחור קורס מקצועי לבניית אתרי אינטרנט ואפליקציות וכך לומדים את כל השפות הפופולריות ונהנים משפע אפשרויות תעסוקה ומביטחון תעסוקתי לטווח הארוך.

שפת התכנות הפופולרית – HTML5

HTML (Hypertext Markup Language) היא השפה הפופולריות ביותר שמלווה אותנו עוד משנות ה-90 של המאה הקודמת, והיא השפה באמצעותה נבנתה רשת האינטרנט שכולנו משתמשים בה.

שפת HTML עברה שינויים רבים ולא מעט תהפוכות במרוצת השנים, היא אינה שפת תכנות קלאסית כמו C מאחר ולא מתכנתים באמצעותה עם פקודות אלא בסימון חלקים והצמדת תכונות ומאפיינים מסוימים בהתאם לצרכי המפתח ומטרת הפיתוח. 

מומלץ ללמוד קודם כל את השפה 5HTML מאחר והיא שפה מתקדמת וניתן ליישם באמצעותה אפליקציות, תגי מולטימדיה ועוד. האתרים הבנויים בשפת 5HTML נראים מרשימים יותר והם בעלי עיצוב מקורי וייחודי, כמו כן ניתן לפתח אתרים רספונסיביים בשפה הפופולרית, אלו אתרים המותאמים אוטומטית למסכי המכשירים השונים ובמיוחד למסכי הסמארטפון והטאבלט. 

CSS

 CSS(Cascading Style Sheets) היא אחת משפות הפיתוח הפופולריות ביותר, היא מגדירה את סגנון פריסת המסמכים ועמודי האינטרנט הכתובים בשפת HTML, והשפה מציעה מגוון רחב של אפשרויות וניתן באמצעותה להגדיר גופנים, צבעים, תמונות רקע בעמוד, שוליים, רוחב וגובה של העמוד ולשלב אופציות מתקדמות באתר.

CSS היא למעשה שפת תכנות המשמשת לסגנון גליונות מדורג, היא נתמכת על ידי כל הדפדפנים המוכרים בשוק, ובעזרתה ניתן לפתח אתרים מרשימים ומתקדמים טכנולוגית עם עיצוב מלהיב מבחינת תוכן ומבנה.

REACT

שפת הפיתוח REACT נקראת גם REACT.JS היא למעשה ספריית קוד פתוח המשמשת את המתכנתים לפיתוח ממשקי משתמשים, השפה פותחה על ידי פייסבוק כדי לספק מענה ייעודי לצרכי החברה כמו טעינה מהירה מאוד של תמונות וסרטונים באיכות גבוהה ברשתות החברתיות (פייסבוק ואינסטגרם) והיא מיועדת גם ככלי מתקדם טכנולוגית לפיתוח אפליקציות וכלי ניהול שונים.

כדאי לכם ללמוד כיצד לתכנת באמצעות פלטפורמת הפיתוח הפופולרית React Native, זו פלטפורמת קוד פתוח המבוססת על ג’אווה סקריפט המאפשרת לפתח ממשקי משתמש למערכות ההפעלה הפופולריות אנדרואיד, iOS וחלונות של מיקרוסופט.

JavaScript

ג’אווה סקריפט היא ללא ספק אחת משפות הפיתוח הפופולריות ביותר  וכדאי לכם להשקיע בקורס תכנות וללמוד את השפה.

ג’אווה סקריפט היא שפת תכנות דינמית ומונחית עצמים המיועדת לפיתוח אתרי אינטרנט ונתמכת על ידי הדפדפנים השונים בצד הלקוח.

באמצעות השפה ניתן להרחיב את יכולות שפת ה-HTML כדי לפתח יישומי אינטרנט מתקדמים ומתוחכמים.

Bootstrap

בוטסטראפ היא סביבת עבודה מתקדמת ונוחה בקוד פתוח לצד הלקוח, המערכת כוללת אוסף של כלים לפיתוח אפליקציות WEB ואתרים לאינטרנט.

מאחורי פיתוח סביבת העבודה עומדת חברת טוויטר ששחררה את הספרייה בקוד פתוח בשנת 2011, יש בפלטפורמה שלושה חלקים עיקריים: CSS לעיצוב דפי אינטרנט, ממשק למשתמש וסקריפטים.

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם