קורס או תואר במדעי המחשב

אחת השאלות שעולות לא פעם בנוגע ללימודי הייטק היא מסלול הלימודים – האם ללכת על תואר אקדמי ארוך, או דווקא על קורס מקצועי קצר? לשתי האופציות האלו יש יתרונות וחסרונות, והבחירה באחת על פני השניה תלויה ברצונות שלכם, בצרכים שלכם ובמטרה הסופית שלכם. 

הכתבה הבאה תציג את שתי האפשרויות, ולמי מתאימה כל אחת מהן!

השוואהקורסים במכללת הייטקתואר במדעי המחשב
על המסלוללימודים נקודתיים הנוגעים למדעי המחשב במכללת הייטק מקצועית. בעולם ההייטק הניסיון מדבר יותר חזק מאשר הלימודים. קורסים במכללת הייטק הם קורסים מקצועיים מאוד, הכוללים פרוייקטים המשיקים לעולם העבודה ופעמים רבות גם התמחויות וסיוע בראיונות ובהגשת קורות חיים. אם החלטתם ללכת על קורס, אלו הדברים שכדאי שתדעו:תואר במדעי המחשב באוניברסיטה או במכללה אקדמית הוא תואר מאתגר במיוחד. הוא דורש השקעה גבוהה וזמן. כשאתם ניגשים ללימודי הייטק (בין אם מדעי המחשב, הנדסת תוכנה, הנדסת חשמל וכדומה), עליכם לקחת בחשבון מספר היבטים:
תנאי קבלהתנאי הקבלה לקורסים מקצועיים הם נמוכים יותר מתנאי הקבלה לאוניברסיטאות. לרוב לא תצטרכו לעבור מבחן פסיכומטרי. במקרים מסוימים תצטרכו להראות תעודת בגרות מלאה או לעבור ראיון.תנאי הקבלה ללימודי מדעי המחשב באוניברסיטאות ובמכללות הם גבוהים במיוחד. עליכם להגיע עם בגרות מלאה עם ממוצע גבוה וכן פסיכומטרי עם ציון מעולה. במרבית המקומות לא תוכלו להתקבל בלי תנאים אלו.
משך הלימודיםהלימודים בקורס הם קצרים יותר ופחות אינטנסיביים. קורס יכול לארוך בין מספר חודשים לשנה. הלימודים בקורס הם גמישים יותר - תוכלו ללכת על קורס בוקר או על קורס ערב שמועבר מספר פעמים בשבוע, ולשלב בקלות עבודה במהלך הלימודים. לימודים לתואר ארוכים שלוש שנים לפחות, במהלכן תצטרכו להשקיע שעות רבות ולעבור מבחנים, לבצע פרויקטים ולכתוב עבודות. במהלך השנים האלו יהיה לכם זמן מועט לעבוד (אם בכלל), וזה דבר שיש לקחת בחשבון ולהכין את עצמכם לקראתו.
נפח הלימודיםהלימודים בקורס מקצועי הם ממוקדים מאוד. עליכם לבחור בתחום ספציפי שמעניין אתכם (בקרת איכות, אוטומציה, בניית אתרים, בניית אפליקציות, שפות תכנות וכדומה), ואותו אתם לומדים באופן מעמיק וספציפי. בניגוד לתואר, בסיום הקורס תוכלו להתראיין למשרות רק בתחום אותו בחרתם. אם אתם בטוחים בתחום שמעניין אתכם, זהו דווקא יתרון משמעותי.הלימודים לתואר הם נרחבים מאוד - במהלך התואר תגעו בנקודות שונות הנוגעות לתחומים שונים בעולם ההייטק, ולא תתמקצעו בתחום אחד ספציפי. תלמדו קורסים שונים, רובם תיאורטיים, ותנסו להבין איזה מהם מדבר אליכם יות
לסיכוםקורס במכללת הייטק מתאים לאנשים ממוקדים שיודעים בדיוק מה הם רוצים, ורוצים לצלול ישר לשוק העבודה. לימודים בקורס מקצועי יאפשרו לכם להיכנס לעולם הייטק בדרך שהיא קצרה וממוקדת יותר, ומשם להתקדם בסולם הדרגות בהתאם לתחום אותו בחרתם. ברגע שתכנסו למשרה, תוכלו להתפרש גם לכיוונים שונים בהתאם לעניין שלכם. קורס מקצועי מתאים גם לאנשים שעוד לא בטוחים שהייטק זה הכיוון שלהם; הקורס יכול לתת לכם טעימה טובה מהעולם הזה, ובהמשך תוכלו להחליט האם אתם רוצים להמשיך ללמוד לתואר אקדמי. תואר במדעי המחשב מתאים לאנשים שחשוב להם לאחוז בתואר האקדמי בסיום, ואף רוצים להמשיך ללימודים אקדמיים מתקדמים יותר (כמו תואר שני). בנוסף, אנשים שלא בטוחים באיזה תחום הם רוצים לגעת בסיום הלימודים יכולים להיעזר בתואר כדי ללמוד על האופציות השונות בעולם העבודה. לבסוף, מקומות עבודה מסוימים וספציפיים דורשים לעתים תואר אקדמי, ולכן אם אתם רוצים שכל האפשרויות יהיו פתוחות בפניכם כדאי ללכת דווקא על תואר כזה.

כשאתם בוחרים בקורס הייטק מקצועי, כדאי שתבחרו במכללה שתלווה אתכם גם לאחר השלמת הקורס. ישנן מכללות שמלוות את הסטודנטים עד למציאת עבודה בשוק העבודה, ומעניקות כלים רבים שיעזרו לכם גם ביום אחרי שהסתיימו הלימודים.

זכרו שבעולם של היום, המחשבה שתואר עדיף על קורס היא כבר ממש לא נכונה, בעיקר בעולם ההייטק הדינמי והגמיש. היום מעסיקים מחפשים אנשים שיודעים ללמוד לבד, שמגיעים עם ניסיון ועם פרויקטים משלהם, אנשים יצירתיים ועם ראש על הכתפיים, ונתונים אלו חשובים יותר מתעודה כזו אחרת. לכן, הבחירה בקורס או בתואר צריכה להיות אחרי חשיבה מעמיקה.

צוות האתר

צוות האתר

מכללת SVcollege תזניק אתכם אל עולם ההייטק בתוך 4 חודשים.
דברו איתנו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עקבו אחרינו

סגירת תפריט

השאר פרטים ונשוב אליך בהקדם!

השאר פרטים ונשוב אליך בהקדם!

נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו

התחלת הקריירה שלך מתחילה כאן!

השאר פרטים ונשוב אליך בהקדם!