כל מה שאתם צריכים לדעת לפני ראיון עבודה בהייטק

מרבית האנשים מבלים את רוב שעות היום שלהם במקום העבודה, לכן, עליכם לבחור היטב את החברה או המוסד שבו תרצו לעבוד. חיפוש עבודה בהייטק עשוי לקחת זמן וכדי שתוכלו לבצע הכנה איכותית לראיון העבודה החשוב, הכנו עבורכם מדריך הכנה לראיון, לרבות שאלות ותשובות שאתם עשויים להישאל בראיון.

איך לחפש עבודה בהייטק?

השלב הראשון בחיפוש עבודה הוא שליחת קורות חיים. כאשר אתם בונים קורות חיים להייטק, שימו לב שאתם מדגישים את הצדדים הרלוונטיים בהתאם לסוג המשרה שאתם מחפשים. כך למשל אם אתם מחפשים משרה טכנולוגית, עליכם להדגיש את כל הרקע הטכנולוגי שלכם. לעומת זאת, אם אתם מעוניינים במשרה ניהולית, עליכם להרחיב על צד הזה.
שימו לב שישנן משרות הייטק למתחילים, כך שגם אם רק סיימתם לימודים ואין לכם הרבה רקע קודם בתחום, אין זו בעיה, פשוט פנו למשרות מתאימות למתחילים וכך תתחילו לצבור ניסיון.

כיצד להתכונן לראיון עבודה?

ראשית כל, חשוב מאוד לקרוא על החברה או המוסד שאליו אתם מתראיינים. תוכלו לעשות זאת באמצעות חיפוש פשוט בגוגל. ככל שיש אתר לחברה, מומלץ להתחיל בו. דרך האתר תוכלו להבין מהם התחומים שהחברה או המוסד שמים עליהם דגש, מהן השקפות העולם של החברה.
מרבית חברות ההייטק מבצעות מבחן ראיון עבודה. באמצעות המבחן, המעסיק הפוטנציאלי יכול לראות את רמת הידע שלכם, או את הפוטנציאל הגלום, וכך לבחון את התאמתכם למום העבודה. מבחן זה עשוי להיות מלחיץ, לכן מומלץ מאוד לתרגל מבחנים דומים בטרם תגיעו לראיון.

מה לעשות תוך כדי הריאיון?

מלבד המבחן, ככל הנראה תעברו גם ראיון עבודה בעל פה. בהתאם לתפקיד המראיין, ייתכן שתשאלו שאלות מגוונות, חלקן מקצועיות וחלקן אישיות. מומלץ מאוד להתכונן לשאלות בסיסיות שאתם עשויים להישאל כמו:
• ספר/י על עצמך
• מדוע את/ה מעוניין/ת במשרה זו?
• מהם היתרונות שלך?
• מהם החסרונות שלך?
הכנה מראש לשאלות מסוג זה תקל עליכם במהלך הראיון ותגרום לראיון רציף וקליל יותר.

מה לעשות אחרי הראיון?

בשלב הזה כבר לא נותר הרבה לעשות, רק לסמוך על עצמיכם שהייתם הכי טובים שאתם יכולים להיות, והמתינו לשיחת טלפון מהחברה.
אנו מקווים שמדריך זה עזר לכם להתכונן לראיון עבודה הבא. זכרו! גם אם לא התקבלתם, אין זה אומר שאתם לא טובים, אלא שלא התאמתם לאותה משרה. המשיכו לחפש עד שתמצאו בדיוק את מה שמתאים לכם.

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם