המסלול למשרה בהייטק – חיפוש עבודה הייטק ללא ניסיון

למה כדאי לעבוד בהייטק?

בשנים האחרונות, הפופולריות של ענף ההייטק הולכת וגוברת והביקוש למשרות גבוה. זאת, בשל תנאים מתגמלים, שכר גבוה, אפשרויות פיתוח אישי וקידום מהיר. ענף ההייטק מגוון וכולל תפקידים שונים שבחלקם אינם דורשים ניסיון. חברות רבות, החלו לאפשר לצעירים ולעובדים ללא ניסיון להיכנס לחברה ולהתפתח בתוכה. אם כי, יש קושי בחיפוש עבודה הייטק ללא ניסיון, ונדרשת עבודה של ממש בדרך למשרה.

חיפוש עבודה הייטק ללא ניסיון – 3 דרכים עיקריות

עבודה בהייטק מחייבת מיומנויות וסל כלים מסוים, ודורשת ידע מקדים בתחום הרלוונטי למשרה. ישנן שלוש דרכים עיקריות לרכוש השכלה זו:

  1.  תואר אקדמי – תואר באוניברסיטה או מכללה הוא מסלול ׳קלאסי׳, שמקנה ידע מקיף ומעמיק. אם כי זהו מסלול ארוך יותר, שמאפשר עבודה בתחום רק בשנה השניה לתואר, במשרת סטודנט חלקית. בנוסף, יש לעמוד בקריטריונים הגבוהים לקבלה לאקדמיה.
  2.  קורס ייעודי במכללה – דרך נוספת לרכוש ידע בעולם ההייטק, היא קורס ייעודי במכללה, שמכיל חומר ממוקד ו׳יותר שימושי׳ לעבודה בפועל. הקורס קצר יותר מתואר אקדמי, ויכול לפתוח צוהר לעבודה בהייטק תוך זמן קצר יחסית.
  3.  למידה עצמאית – אפשרות נוספת היא למידה עצמאית של הידע הנדרש למשרה. הדבר כרוך בהשקעה רבה וביכולות גבוהות (אנגלית טובה, משמעת עצמית וכדומה). לשם כך, ניתן לרכוש קורס אינטרנטי (שזול משמעותית מהאפשרויות האחרות שהוצגו לעיל), וליצור תיק עבודות שישקף את היכולות המקצועיות למעסיק.

חיפוש עבודה בהייטק בלי ניסיון

מציאת עבודה בענף ההייטק

כיום, הביקוש למקצועות ההייטק גבוה במיוחד וחיפוש עבודה הייטק ללא ניסיון בתחום עלולה להיות מורכבת. תחילה, מומלץ להכין קורות חיים איכותיים ומפורטים שיתאימו לדרישות המשרה. לאחר מכן ניתן להגישן באופן מסורתי למקומות עבודה שונים. כמו כן, ניתן למצוא עבודה בהייטק תוך כדי לימודים אקדמאים ולעבוד במשרת סטודנט חלקית.

מומלץ להתכונן לריאיון העבודה היטב, להכיר את חברת ההייטק וייעודה, להכיר שאלות ותשובות לראיון עבודה בהייטק וכדומה.

דרך נוספת וישירה יותר למצוא עבודה בהייטק, היא קורס הייטק עם התחייבות לעבודה; דוגמת קורס ההייטק של רשת המכללות “Svcollege”. קורסים אלו מציעים עבודה מובטחת בסיום ההכשרה, ובכך נותנים הזדמנות להתחיל לעבוד בתחום ללא ניסיון. קורס הייטק עם התחייבות לעבודה מקל משמעותית על חיפוש עבודה הייטק ללא ניסיון.

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם