כמה עולה קורס פיתוח אפליקציות

בעולם בו שימוש באפליקציות בנייד הוא חלק בלתי נפרד מחיינו, טבעי שפיתוח אפליקציות יהיה תחום מבוקש ורווחי. בשוק קיימים קורסים רבים להכשרת מפתחי אפליקציות בקשת מחירים רחבה מאוד. למעשה תוכלו למצוא טעימות חינמיות באינטרנט, לרכוש קורס בסיסי באונליין ב-4,000 ש”ח או ללמוד קורס פיתוח אפליקציות מקיף מאוד ב-40,000 ש”ח. מכיוון שפערי המחירים כל כך קיצוניים – חשוב לעשות שיעורי בית לפני שמתחילים קורס פיתוח אפליקציות. אז כמה עולה קורס פיתוח אפליקציות ואיך משווים מחירים? מדריך.

 

לפי מה נקבע מחיר של קורס פיתוח אפליקציות?

שימו לב כי לא קיים מנוע חיפוש המציג תוצאות מדויקות לגבי השוואת מחירי קורסי פיתוח אפליקציות, הסיבה לכך היא שעלות אמיתית של קורס היא נגזרת של הידע אותו רוכשים במהלך הקורס ויכולת ההשתכרות של בוגרי הקורס בשנים הבאות. למידת מקצוע היא תחום משמעותי העשוי להשפיע על רמת השכר שלכם בשנים הבאות, כשאתם בוחרים קורס כזה, אל תסתכלו רק על תג המחיר, שימו לב למכלול:

  • השמה לעבודה גבוהה לאחר הקורס
  • ידע משמעותי, עדכני ורלוונטי לצרכי השוק
  • הדרכה מקצועית
  • יכולת למידה באונליין
  • חדשנות
  • אורך הקורס והיקפו

 

אל תתנו למחיר לשחק אצלכם בתפקיד המרכזי, תנו דעת על המרכיבים הנוספים בעוגת הקורס שצריכים להנחות אתכם בבחירת מסגרת הכשרה של פיתוח אפליקציות.

 

קורס פיתוח אפליקציות – המחיר האמיתי

חשוב להבין כי תשלום על לימודי פיתוח אפליקציות הוא סוג של השקעה וככל שתשקיעו במקום הנכון, כך תוכלו לכסות את מחיר הקורס יותר מהר ולהרוויח סכומים גבוהים. למעשה, את תוצאות ההשקעה תוכלו לראות רק 2-3 שנים אחרי תחילת העבודה.

בואו נעשה סימולציה, ניקח שני סטודנטים שמתחילים קורסים בתחום פיתוח אפליקציות: סטודנט א’ בוחר בקורס בסיסי ומשלם עליו 10,000 ש”ח וסטודנט ב’ בוחר בקורס איכותי מקיף ומשלם עליו 20,000 ש”ח. לכאורה, סטודנט ב’ שילם פי 2 על קורס דומה. אולם, אם נסתכל בפרספקטיבה רחבה נוכל לזהות כי מהר מאוד סטודנט ב’ יצמצם את הפער ואף יישאר עם רווחים גבוהים ביד.

בשלב הראשון סטודנט א’ מתקבל למשרה בשכר של 10,000 ש”ח בחודש וסטודנט ב’ מתקבל למשרה בשכר של 13,000 ש”ח בהתאם לניסיון הגבוה שרכש ולידע אתו הוא מגיע לעולם העבודה. להלן טבלה המסכמת את רמת השכר ביחס למחיר הקורס של שני הסטודנטים:

סטודנט א’ סטודנט ב’
מחיר הקורס 10,000 ש”ח 20,000 ש”ח
משכורת שנה ראשונה 10,000 ש”ח בחודש 13,000 ש”ח בחודש
משכורת שנה שניה ללא קידום, שכר של 10,000 ש”ח. על סטודנט א’ ללמוד הרבה לפני שיוכל לקבל העלאה במשכורת וקידום בתפקיד. מקבל קידום של 10% בהתאם ליכולותיו הגבוהות ולידע הרב בתחום פיתוח האפליקציות. גובה השכר 14,300 ש”ח.
משכורת שנה שלישית קידום והעלאה של 10% בשכר. משכורת של 11,000 ש”ח קידום והעלאה נוספת של 10% שכר של 15,750 ש”ח

 

בסופו של תהליך, אמנם סטודנט ב’ שילם 10,000 ש”ח יותר מסטודנט א’ אולם הוא כיסה את ההפרש כבר בשנה הראשונה ועוד קיבל עודף ובשנים הבאות הפער רק הולך וגדל לטובתו כשהוא מקודם בעבודה ומרוויח משכורות גבוהות מאוד ואילו סטודנט א’ נדרש ללמוד עוד ו”להשתשף” בעבודה כדי לקבל העלאה בשכר. תכלס, יותר יקר לשלם בזול ויחד עם זאת, הזמן שלכם גם הוא שווה כסף, השקיעו את השנה-שנתיים הבאות בלימודי פיתוח ברמה גבוהה והחזירו את ההשקעה תוך שנים ספורות בריבית דריבית.

 

איך לבחור קורס פיתוח אפליקציות ששווה את המחיר?

  • בקשו המלצות מבני משפחה וחברים העובדים בתחום ההייטק – האנשים הקרובים לכם יספקו את המידע האמין ביותר לגבי רמת המכללה והתכנים הנלמדים בה ביחס לדרישות השוק.
  • בררו היטב לגבי תכני והיקף הקורס – האם הם מעמיקים מספיק ולא פחות חשוב, רלוונטים ומתעדכנים בהתאם לדינמיות המאפיינת את  ענף ההייטק. חשוב שתוודאו כי הנושאים נלמדים באופן מעמיק ולא שטחי כיוון שבעולם העבודה אתם תצטרכו ארגז כלים וידע מספק כציוד הכרחי לעשייה והתקדמות.
  • בררו על צוות המרצים – מה רמת הניסיון והידע המעשי שלהם בתחום פיתוח האפליקציות. שימו לב כי מומלץ לבחור בקורס שהמרצים בו עוסקים רוב הזמן בעבודה בשטח ורק בחלק מועט מזמנם – עוסקים בהדרכה. שילוב במינון כזה יבטיח לכם ידע מעשי יותר והדרכה מתוך השטח ולא לימודים ‘על יבש’.

 

איך לחסוך במחיר של קורס פיתוח אפליקציות?

מלגות לימודים

בהרבה ממסגרות הלימודים ניתן לממן חלק או אף את רוב סכום הקורס באמצעות מלגת לימודים. חשוב לבדוק מבעוד מועד את תנאי המלגה: מי זכאי וכמה אחוזים מעלות הקורס מממנת המלגה. בררו לגבי הגוף המעניק את המלגה וודאו מולו התאמה. בצורה כזאת תוכלו למנוע מצב בו אתם משקיעים סכום גבוה ולאחר סיום הקורס מגלים שלא עניתם על הקריטריונים הנדרשים ואינכם זכאים למלגה.

 

קורסים אונליין

אחת מהאפשרויות הנפוצות ביותר ללימודי פיתוח אפליקציות מצוינים בעלות נמוכה יותר – היא קורס פיתוח אפליקציות אונליין. מכיוון שעלויות פיתוח ותפעול של קורס דיגיטלי נמוכות יותר משל קורס פרונטלי – גם מחיר הקורס הוירטואלי לרוב יהיה נמוך יותר. מלבד יתרון המחיר – הלמידה באונליין מספקת לכם אפשרות ללמוד מכל מקום ובכל זמן ולתרגל תוך כדי למידה .

בדקו נתונים כמו מי מעביר את הקורס, רמה מקצועית והיקף הקורס לפני שאתם מחליטים על קורס דיגיטלי.

 

קורס לגיוס עובדים חדשים

קיימות חברות המציעות קורסים לפיתוח אפליקציות מטעמן במטרה לגייס עובדים חדשים אל בין שורותיהן. קורסים אלו יהיו לרוב חינמיים אך כדי להתקבל אליהם היה צורך לעמוד בדרישות גבוהות ביותר. מלבד תנאי קבלה מחמירים לקורס, יהיה עליכם להתחייב על עבודה בחברה למשך תקופת זמן כפי שייכתב בחוזה.

 

שימוש בפיקדון הצבאי

סטודנטים פוטנציאליים רבים השואלים כמה עולה קורס פיתוח אפליקציות הם חיילים משוחררים שרוצים להירשם לקורס הטומן בחובו הזדמנות לפיתוח קריירה בתחום רווחי ומבוקש מאוד. קיימות מסגרות רבות המאפשרות לצעירים בוגרי צבא ללמוד מחשוב וטכנולוגיה כאשר התשלום על הקורס מבוסס על הפקדון הצבאי של המועמד.

חשוב לדעת, 14 יום מסיום השירות זמין לכל חייל פיקדון למשיכה באמצעותו ניתן לממן קורסי פיתוח אפליקציות שונים.

אם אתם מתכננים לשלם על הקורס באמצעות הפיקדון, חשוב שתבררו קודם האם המסגרת בה אתם בוחרים ללמוד מכבדת תשלום באמצעות הפיקדון הצבאי האישי.

 

לימודי פיתוח תוכנה עושים במכללת SVCollege

מכללת SVCollege מציעה לימודי פיתוח אפליקציות מקיפים הנמסרים על ידי טובי המרצים ומכינים את הסטודנטים לשוק העבודה בצורה הפרקטית ביותר. בנוסף, הלימודים כוללים תוכנית התמחות המספקת לבוגרי הקורס התנסות בשטח: 3 חודשי סטאז’ בחברת הייטק המספקים לסטודנטים ניסיון חובה בתחום ואפשרות ליישם בפועל את הנלמד. לימודי פיתוח אפליקציות של מכללת SVCollege הם כרטיס הכניסה שלכם לעולם ההייטק והם מאפשרים לכם להיות בוני אפליקציות לאייפון ולאנדרואיד הטובים בישראל. למידע נוסף צרו קשר עכשיו עם נציג שירות של המכללה: *3793.

 

שאלות ותשובות בנושא כמה עולה קורס פיתוח אפליקציות

מחיר קורס פיתוח אפליקציות פול סטאק נע בין כמה אלפים בודדים ויכול להגיע גם ל-40,000 ש”ח. כדי להוזיל עלות של קורס תכנות בלי לפגוע באיכות התוכן, מומלץ לבחור בקורס מקצועי דיגיטלי המצמצם עלויות ומאפשר לסטודנטים לעבור השכרה מקיפה ומעמיקה ולצאת לשוק העבודה מוכנים במינימום השקעה כספית.

ניתן לרכוש קורס באונליין וליהנות ממחיר נמוך יותר על השכרה רחבה ומקיפה. בנוסף, ניתן לבדוק אפשרות לשימוש בפיקדון הצבאי לצורך מימון הלימודים. אופציה נוספת היא להתחיל למדידת קורסים חינמיים ורק לאחר שאתם בטוחים שאתם מעוניינים להמשיך לקריירה בפיתוח אפליקציות – לרכוש קורס בתשלום מלא.

בררו היטב על תכני הקורס הנלמדים במהלך הקורס. בדקו מי הם המרצים המעבירים את הקורס והעדיפו צוות מרצים העוסקים בעיקר בעבודת פיתוח ומבצעים הדרכה רק שיעור נמוך מזמנם. וכן בררו אצל ידידים ובני משפחה המכירים את התחום לגבי מסגרות השכרה איכותיות לפיתוח קריירה בפיתוח אפליקציות.

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם