ניהול רשתות – לימוד עצמי או קורס? מה עדיף?

ניהול רשתות הוא מקצוע מבוקש מאוד בשוק העבודה, ולא סתם. בכל ארגון וחברה (גם בעולם הייטק וגם מחוץ לו) נעשה שימוש ברשתות ובשימוש בצרכים טכנולוגיים שונים, וכל ארגון חשוף לגניבת מידע ופריצות של האקרים. מנהלי רשתות הם אלו שאחראים לענות על הצרכים הטכנולוגיים של הארגון, לבנות תשתית תקשורת, לתקן תקלות באופן שוטף ויומיומי ולדאוג לאבטחת מידע של החברה.

בגלל הביקוש הרב למנהלי רשת, אנשים רבים בוחרים ללמוד את המקצוע הזה, וחלקם מתלבטים בין שתי אופציות – לימוד בקורס תעודה מקצועי, או לימוד עצמי באמצעות האינטרנט. איזו אופציה עדיפה? אנחנו כאן כדי לעזור לכם לענות על השאלה.

 

מה הם היתרונות בקורס?

קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע איכותי או קורס IT בשמו המקוצר יכין אתכם באופן מקיף, תיאורטי ומעשי, למקצוע. במהלך הקורס תצברו את כל הכלים והידע הרלוונטיים בעולם השרתים של היום, בניית תשתית תקשורת, אבטחת מידע ועוד, ותתנסו בזיהוי ופיתרון בעיות וכן בניית תשתית תקשורת מאפס. בין היתר תלמדו לבנות רשת מקומית וגלובלית, לסרוק את הרשת ולזהות פריצות, ללמוד לעבוד עם תכנות מתקדמות כמו WireShark לניתוח תעבורת רשת ופתרון בעיות ותכירו את מערך מחשוב הענן הפופולרי.

יתרון נוסף של הקורס הוא הגב שיהיה מאחוריכם. את הקורסים מעבירים מרצים מנוסים בעולם ניהול הרשתות, שיעבירו לכם את המידע בצורה המקצועית ביותר. יהיה לכם תמיד למי לגשת ואת מי לשאול שאלות, וכמו כן קורסים מסוימים ילוו אתכם גם בתהליך מציאת העבודה, משלב קורות החיים דרך שלב החיפוש ועד שלב חתימת החוזה.

מעבר ללימודים, קורסים נחשבים יכינו אתכם באופן תיאורטי ומקיף גם למבחני ההסכמה המובילים בעולם הרשתות, כמו מבחן ה-CCNA, מבחן בינלאומי ונחשב של הענקית סיסקו. מעבר על המבחן הזה הוא דרישה חשובה במקומות עבודה רבים, ויאפשר לכם להגיע למשרות טובות בחברות גדולות ובינלאומיות.

 

מה הם היתרונות של לימוד עצמי?

ניהול רשתות אפשר ללמוד גם באופן עצמאי. הרשת מוצפת בסרטוני הדרכה, קורסים חינמיים ללימוד עצמי, הדרכות ועוד שיעזרו לכם לקבל מושג כללי על עולם ניהול הרשתות ואבטחת מידע. ללימוד עצמי יש יתרונות משלו: הוא מאפשר לכם ללמוד בנוחות של הבית, בזמנכם הפנוי, להתקדם בקצב שלכם ולא להשקיע מכספכם, יתרונות שלא תמצאו בקורס מקצועי.

כמובן, ללימוד עצמי יש גם את החסרונות שלו: אנשים רבים פורשים במהלך לימודים אלו, שכן אין מסגרת מסודרת, וקל מאוד “לוותר” לעצמנו באמצע התהליך. כמו כן, מבין כל המבחר הרב שאפשר למצוא  ברשת, קשה למצוא קורס שהוא באמת טוב ויתן לכם את הכלים הכי עדכניים ורלוונטיים לשוק התעסוקה של היום – ישנו חוסר אחידות מובהק ברמת הדרכה והחומרים, קורסים מיושנים ולא רלוונטיים, ולפעמים הלימוד שגוי או פשוט חלקי מאוד. חסרון נוסף הוא השפה. רוב המדריכים והקורסים שתמצאו באינטרנט יהיו באנגלית, ולכן חשוב שתהיה לכם אנגלית מצוחצחת, כך שתוכלו להבין את ההסברים הטכניים המסובכים.

לבסוף,  אמנם ניתן לגשת למבחני ההסמכה הבינלאומיים בלי הכנה של קורס מקצועי, אך חשוב להכיר את המבחן לעומקו ולהבין מה נדרש כדי לעבור את מבחן ההסמכה על הצד הטוב ביותר. כשלומדים לבד, זה עשוי להיות אתגר.

 

מה עדיף – ניהול רשתות לימוד עצמי או קורס?

אז מה עדיף – קורס או לימוד עצמאי? לימוד עצמאי אמנם יתן לכם כלים בסיסיים ולעתים גם מתקדמים לניהול רשתות, אך סביר להניח שלא תרכשו את הידע התיאורטי החשוב וכן את הכלים המעשיים ההכרחיים לניהול רשתות במקום העבודה. כמו כן, פעמים רבו  מגייסים מעדיפים לראות לימודים רשמיים כלשהם לתחום מסוים, ולימוד עצמי לא תמיד מספיק. כאשר מגייס רואה מול עיניו מועמד שעבר קורס מקצועי, יש לו פרויקטים מעשיים להציג וכן עבר מבחני הסמכה בינלאומיים, הוא יעלה ביוקרתו על מועמד אחר שלמד קורס אינטרנטי קצר.

אם אתם מעוניינים לגעת בתחום של ניהול רשתות ואבטחת מידע ולקבל ידע כדי להעשיר את העולם הטכנולוגי שלכם ואף לדעת כיצד להתקין בחכמה רשת בבית הפרטי שלכם, כנראה שלימוד עצמי לחלוטין יכול לספק. אבל אם ברצונכם להשתלב כעובדים מן המניין בארגונים הגדולים במשק, כדאי להשקיע בקורס מעמיק שייתן לכם את כל הכלים הדרושים להצלחה בשוק העבודה.

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם