7 יתרונות של לימודי מקצוע בתחום ההייטק

אנשים רבים מעוניינים להיכנס לעולם ההייטק, ועושים זאת בדרכים שונות – חלקם מחליטים לעשות תואר אקדמי בתחום רלוונטי (כמו מדעי המחשב) ואילו אחרים מחליטים ללכת על הדרך המעשית והישירה ולפנות מלכתחילה ללימודי מקצוע ממוקדים ומקצועיים. כמו כן, ישנם אותם אנשים שכבר נגעו בשוק העבודה, ומעוניינים לבצע הסבה להייטק ושינוי משמעותי בקריירה, ואחת הדרכים המהירות והישירות ביותר לעשות זאת היא באמצעות קורס מקצועי.

קורסי הייטק מקצועיים מאפשרים לסטודנטים להתמקצע בתחום ממוקד בזמן קצר, וכך מאפשרים גישה ישירה לשוק העבודה באותו תחום. לקורסים מקצועיים יתרונות רבים נוספים, שהופכים אותם לבחירה ראשונה עבור סטודנטים רבים – גם אלו שמעוניינים בהסבת קריירה, וגם אלו שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם העבודה. 

הנה כמה מהיתרונות הבולטים ביותר של לימודים מקצועיים

התמקצעות מעשית ומסלול ישיר לשוק העבודה בהייטק

יתרון גדול בלימודי הייטק הוא היותם מכווני מטרה – הכנה לשוק העבודה. ההכשרה שמקבלים במהלך קורס הייטק ולימודי מקצוע אחרים היא הכשרה פרקטית, ששמה את הדגש על הצד המעשי של המקצוע, ותאפשר לכם להתנסות באופן פרקטי “הנדס-און”. בקורסים כאלו תקבלו כלים פרקטיים ומעשיים ותרכשו מיומנויות חשובות הרלוונטיות לשוק העבודה באותה נקודת זמן. במרבית מהקורסים מסוג זה אתם תפתחו פרויקטים מאפס, תעברו מבחנים הבוחנים את הידע הפרקטי שלכם, ותקבלו תרגילים מעשיים חשובים שמדגישים את האתגרים המצפים לכם בשטח ויעזרו לכם ללמוד מה שבאמת חשוב ומהותי בשוק העבודה. בסופו של הקורס תוכלו להציג תיק עבודות מרשים בפני מעסיקים פוטנציאליים, ולהגיע מוכנים ככל האפשר אל העבודה הראשונה שלכם. 

לימודים רלוונטיים לדרישות השוק

לימודי מקצוע הם לימודים דינמיים שמשתנים כל הזמן בהתאם לשוק, ומותאמים באופן מדויק וספציפי לדרישות השוק. המטרה שלהם היא להכין את הסטודנטים לשוק העבודה בצורה הטובה ביותר, ולכן הם עונים על ציפיות המעסיקים, מתמקדים בטרנדים החמים ביותר בתעשייה ובשוק העבודה ויודעים כיצד להכין את הסטודנטים באופן הטוב ביותר לשוק העבודה הקשוח. קורסים כאלו מספקים לסטודנטים סט מגוון של כישורים המותאמים לדרישות השוק, וכך גם מתמקדים בתכונות הפופולריות ביותר בשוק, בשפות התכנות המבוקשות ביותר, במערכות הבולטות וכדומה. המטרה היא שכל סטודנט שמגיע לקורס יצא עם ידע עדכני, רלוונטי ומהותי לשוק העבודה המשתנה באופן מסחרר. 

זמן זה כסף

עוד יתרון חשוב ללימודי מקצוע הוא הזמן היקר שתחסכו. בניגוד ללימודי תואר, שאורכים כמה שנים טובות ודורשים אינספור קורסים, שעות רבות של לימודים והקדשה כמעט מוחלטת של שנים אלו למען הלימודים, בקורס מקצועי הדבר שונה לחלוטין. לרוב, קורס מקצועי כמו קורס הייטק אורך מספר חודשים בלבד, ומאפשר לכם בחודשים הקצרים האלו לרכוש באופן אינטנסיבי ידע מקיף, רלוונטי ועדכני לתחום שבחרתם. כך, תוכלו להיפטר מכל ה”מסביב” – כמו סמינרים, קורסים שאינם רלוונטיים, הרצאות מתישות וארוכות – ולהחליפם בקורס אחד, קצר וממוקד שייתן לכם מה שאתם זקוקים לו עבור כניסה מיידית לשוק העבודה. כך גם תוכלו להיכנס הרבה יותר מהר לשוק העבודה, ולחסוך זמן יקר.

מעבר לזמן היקר שתואר עלול לקחת מכם, אין ספק שתואר יקר משמעותית מקורס. לכן, כשבוחרים ללכת דווקא על קורסים מקצועיים, חוסכים לא מעט כסף על שכר לימוד וכן מגיעים לשוק העבודה באופן מהיר בהרבה, ולכן גם מתחילים להרוויח שכר עבודה באופן מהיר יותר.

מתמקדים ומתמקצעים

בקורס מקצועי, אתם מתמקדים בתחום אחד, דבר שיכול להיות יתרון אדיר – במידה ואתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים. כשאתם בטוחים בתחום שמעניין אתכם, קורס מקצועי יאפשר לכם ללמוד אותו לעומקו, באופן מקיף אף יותר מלימודי תואר שהם כלליים ועוסקים בנושאים רבים מאוד. קורס שממוקד בתחום אחד -בין אם בחרתם קורס QA, פרונט אנד, לימודי סייבר וכדומה – יאפשר לכם ללמוד רק מה שמעניין אתכם לעבוד בו, באופן מדויק, ממוקד, מקיף ורלוונטי, ליצור פרויקטים בתחום זה ולהתמקצע באופן מקיף בתחום זה, וכך להיכנס ישירות לעבודה בתחום בלי להסתכל ימינה ושמאלה ובלי להתלבט בין כל האופציות השונות בעולם ההייטק. כמובן, חשוב קודם כל להבין שאתם אכן מעוניינים בתחום בו בחרתם, ובו אתם רוצים לפתח קריירה מצליחה!

המשך לימודים

הרבה פעמים לימודי תואר אמנם מעניקים את התואר הנכסף, אך עדיין משאירים את הבוגר מבולבל ובלי הידע המקצועי הפרקטי הדרוש לו כדי להתקבל למשרה בתחום ספציפי שמעניין אותו. פעמים רבות, הידע התאורטי לא כולל את הידע המעשי הקריטי ובוגרי תואר רבים יודעים בדיוק איזו משרה הם מחפשים אך מוצאים את עצמם מתקשים מאוד וזקוקים ל”השלמות” – למשל, ללמוד שפת תכנות מסוימת שלא למדו, ליצור פרויקטים בתחום נישתי שלא נגעו בו וכדומה.  במקרים כאלו, קורס מקצועי הוא פתרון נהדר – הוא מתפקד כסוג של “התמחות” ומאפשר את כל ההשלמות הפרקטיות הנדרשות בתחום הנקודתי, וכך מאפשר לסטודנטים לפתח תיק עבודות ולשדרג את קורות החיים שלהם.  

באופן שונה לחלוטין, קורסים מקצועיים יכולים לתפקד דווקא כהקדמה ללימודים אקדמיים – אנשים רבים מחליטים לקחת קורס, להתמקצע בתחום מסוים, להבין אם אכן ישנה משיכה לתחום זה ולאחר מכן להמשיך לתואר אקדמי ולרכוש את הידע התאורטי הרלוונטי. 

מערכת שעות גמישה

קורסים מקצועיים מציעים לרוב גמישות מאוד גדולה במערכת השעות – כלומר, תוכלו למצוא לימודי ערב, לימודי בוקר, לימודים דו-שבועיים, לימודים יומיומיים וכדומה. קורסים מסוימים אורכים שלושה חודשים, בעוד אחרים יכולים גם להימשך כשנה. הגמישות בקורסים האלו היא גדולה מאוד, כך שכל אחד יכול למצוא את מערכת השעות האולטימטיבית שמותאמת בדיוק ללוח הזמנים שלו; זאת בניגוד לתואר, שמערכת הלימודים היא הרבה יותר נוקשה וחסרת גמישות. כמובן, כשלומדים קורס מקצועי, אפשר לשלב בהצלחה רבה וללא כל בעיה בין לימודים ועבודה – כך ניתן להמשיך לעבוד גם תוך כדי תהליך של שינוי קריירה, או לחילופין למצוא עבודה בתחום כבר במהלך הלימודים וליצור שילוב אידיאלי של לימודים ועבודה. 

אפשרות להסבה מקצועית

קורס הייטק ממוקד ומקצועי – שמוצע בתחומים רבים ומגוונים – יאפשר לכם לבצע שינוי בקריירה. אנשים רבים ממצים במהירות את הקריירה הנוכחית שלהם, וחולמים לעבור לתעשיית ההייטק מסיבות רבות ומגוונות (ביניהן אפשרויות העבודה הרבות, השכר הגבוה, תנאי העבודה הנוחים והמפנקים וכדומה). קורסים מקצועיים יאפשרו לכם לבצע הסבה להייטק בכמה חודשים, ולמצוא את עצמכם תוך זמן קצר באחת התעשיות הכי מבוקשות בארץ. כך, גם אם יש לכם תואר קודם בתחום שאינו קשור וכן ידע מקצועי השונה לחלוטין מעולם ההייטק, אתם עדיין יכולים לעשות שינוי קריירה מהיר ואפקטיבי ולשנות את החיים שלכם. 

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם