מקצועות הייטק – איך לבחור מקצוע בהייטק?

אין ספק כי אחד הדברים החשובים בחיים זה השאלה במה אנו עובדים. הקריירה שלנו משפיעה על הכיס שלנו, על האושר שלנו, על הסיפוק שלנו מן החיים ואפילו על הזוגיות שלנו. אז במה כדאי לנו לעבוד? זו שאלת מיליון הדולר. אז נכון כל אדם הוא עולם ומלואו ולכל אדם מתאימה עבודה אחרת, אך כיום אפשר לקבוע בפה מלא כי כדאי לנו לעבוד בהייטק. ישנם הרבה סוגים של מקצועות הייטק אך מה שמשותף לכולם זה העובדה כי העבודה היא מרתקת ומאתגרת ולא פחות חשוב מאוד מתגמלת.

אז איך אנו יכולים לבחור מקצוע בהייטק? אם כן קודם כל כדאי לנו לקרוא על כך באינטרנט ולהבין מה הם המקצועות השונים. לצד זאת כדאי לנו לדבר עם אנשים אשר עובדים במקצוע בהייטק ולשמוע מהם מה הם חושבים על המקצוע הזה. כך נבין לקראת מה אנו הולכים ונבחר במקצוע שהכי מעניין אותנו.

מקצועות הייטק רווחיים – מה כדאי ללמוד?

אין ספק כי כסף מהווה שיקול מרכזי בכל החלטה שלנו במה ללמוד ובמה לעבוד. על רקע זה אנו חייבים לציין כי יש הרבה מקצועות הייטק מאוד רווחיים ואין ספק כי זה קורץ להרבה אנשים. כמובן שכסף הוא לא הכול בחיים אך אי אפשר להכחיש כי הוא חשוב מאוד.

על רקע זה נציין כי מתכנת מרוויח יפה מאוד, מהנדס חשמל מרוויח לעיתים יותר ממתכנת. לצד זאת נציין כי עובד QA ירוויח פחות ממתכנת ומהנדס אך עובד בקרת איכות (QA) יכול להיכנס ככה לשוק ולהתפתח לאחר מכן לתפקידים יותר רווחיים ויותר טובים וזה משהו שכל אדם שסיים לימודים צריך לקחת בחשבון.

האם יש מקצועות בהייטק ללא תכנות?

אי אפשר לדבר על מקצועות הייטק מבלי להזכיר את העובדה כי יש מקצועות בהייטק ללא תכנות. כך יש ביקוש עצום לאנשי שיווק בהייטק וכמובן ששם לא מתכנתים. לצד זאת יש ביקוש למנהלי מוצר, לאנשי תפעול, לאנשי מערכות מידע ויש עוד מקצועות רבים שמרוויחים בהם יפה ויש בהם אתגר רב שלא דורשים תכנות בהייטק. מקצוע ה QA לדוגמה שהם בדיקות תוכנה שניתן ללמוד אצלנו במכללה, וגם קורס סייבר המזהה פעולות חדשות ברשת ומנתח מידע.

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם