האם הסבה להייטק זה צעד משתלם? וכיצד עושים את זה?

עובדים בעבודה מסודרת אך אתם מרגישים כי מיציתם את עצמכם בעבודה ואתם זקוקים לשינוי בחיים? הידעתם כי ניתן לעבור הסבה להייטק ולהשתלב במגוון משרות מעניינות, מאתגרות ומתגמלות כספית? רוצים להרוויח משכורת של 5 ספרות ומחפשים קורס הסבה להייטק העונה על כל הדרישות שלכם?

 

מה הסיפור עם ההייטק?

בשנים האחרונות ישראלים רבים שוקלים לעשות הסבה למקצועות ההייטק בגלל תנאי השכר המעולים, העניין הרב והתנאים המשתלמים. עם זאת, עבודה בהייטק לא מתאימה לכל אחד, ויש להתייחס גם לעלויות הקורס, לעבודה התובענית בהייטק ולשינויים בשוק התעסוקה. אין ספק כי תעשיית ההייטק טומנת בחובה תנאים מאוד משתלמים, אבל כמו בכל דבר בחיים זה מגיע עם “מחיר” כלשהו.

עולם ההייטק הוא רחב ומגוון והסבה להייטק יכול להיות צעד משתלם מאוד. מדובר על תחום דינמי ההולך ומתפתח במהירות, הענף משתנה כל הזמן, ויש מגוון תפקידים שהולכים ונעלמים בעוד תפקידים חדשים נוצרים. בעולם הייטק יש תפקידים טכניים כמו מתכנתים, טכנאים ואנשי בדיקות QA, ויש מבחר משרות ותפקידים שאינם טכניים, למשל משרות בתחום השיווק והמכירות, אדמיניסטרציה, ניהול, כספים,
משאבי אנוש וכיוצא בזה.

לכן, חשוב להדגיש כי לא חייבים לעשות הסבה למשרות תכנות בלבד, כיוון שיש שפע אפשרויות תעסוקה בעולם ההייטק, ואפשר להתמקד במשרות שאינן מחייבות ללמוד שפות תכנות. כך לדוגמה, אפשר להתחיל ללמוד קורס QA או בניית אתרים, ובסיום הקורס קל להשתלב בעבודה בחברות הייטק מובילות וליהנות מתנאים טובים. אמנם, רוב המתעניינים בהסבה לקריירת הייטק מעדיפים ללמוד קורס הייטק קצר הקשור לתכנות בגלל הביקוש הרב למתכנתים ותנאי השכר המעולים, אך אפשר ללמוד קורס קל ופחות תובעני, תוך כדי עבודה, למשל קורס ערב.

 

למי הסבה להייטק יכולה להתאים?

הסבה להייטק יכולה להתאים למגוון רחב של אנשים, בעיקר משום שההייטק מכיל בתוכו את כלל התפקידים הקיימים בשוק כמו, חשבי שכר, מנהלי שיווק, מנהלי תפעול ועוד וכמובן יש בהייטק גם תפקידים ייחודיים לתעשייה כמו לדוגמא בודק תוכנה, מפתח תוכנה ועוד.

לכן, סבה להייטק יכולה להתאים כמעט לכל אחד מבחינת תחומי העיסוק הקיימים, אך לפני שתרוצו להירשם לקורס יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון:

 

1. קורסים יוקרתיים

במקרים רבים על מנת לעשות את דריסת הרגל הראשונה בעולם ההייטק, עליכם ללמוד קורס כדי לקבל הכשרה ולהתמחות לתפקיד מסוים. הקורסים האלה יכולים להיות יקרים ולערוך זמן וכמו כן דורשים מעורבות ולמידה, כך שחשוב לדעת את זה מבעוד מועד.

 

2. נכונות לעבודה מאומצת

אז נכון, אי אפשר להכליל את כלל התעשייה, אבל ברוב מקומות העבודה בתחום ההייטק שעות העבודה מרובות ומדובר על עבודה מאומצת, לאלו מכם שירצו לעבוד בחברה בינלאומית, תיתכן עבודה גם בשעות הערב משום שהרבה מהעבודה מתבצעת מול חול

 

אין ספק שהתחום הזה נחשק מאוד ויש לכך גם הצדקה הן מבחינת תנאי ההעסקה כמו לדוגמא טיסות לחול מטעם העבודה, משרדים יוקרתיים ומפנקים, שכר מתגמל ועוד, אך בהחלט תצטרכו להשקיע.

 

הסבה להייטק – מאיפה מתחילים?

כדי להתחיל בהסבה להייטק, מומלץ קודם כל להבין מה התפקיד אליו אתם שואפים להגיע. לאחר שבחרתם בתפקיד כלשהו, תוכלו לבחור קורס הייטק מתאים לתפקיד הנחשק. חשוב להבין כי תחום ההייטק הוא תחום עשיר וכדח להיכנס אליו ולקחת חלק עליכם להיעזר בקורס מקצועי.

כמובן שניתן גם ללמוד באופן עצמאי את כל מה שאם צריכים כדי להתברג, אבל כמו בכל תחום ההתחלה בהייטק מאתגרת, לכן ההמלצה היא לעשות קורס מקצועי במקום מוכר ולוודא כי בסוף הקורס תוכלו לעשות התמחות באחת החברות כדי לקבל ניסיון.

 

קורסים מומלצים בהייטק

אספנו לכם על רגל אחת את הקורסים הכי פופולריים בשנים האחרונות, כאלה שאתם לא צריכים לימודים מיוחדים כדי לעשות אותם, אלא רק קורס הייטק יכול להספיק.

  • קורס סייבר

קורס סייבר הוא קורס המיועד לאבטחת מידע.

 

  • קורס פיתוח משחקים

לימודי גיימיניג המתמחה בלימודי פיתוח משחקים

 

  • בניית אתרים ופיתוח אפליקציות Full stack 

קורס פולסטאק מתמחה בפיתוח Full stack הפך לאחד התחומים הנפוצים ביותר. היתרון הגדול של מפתח Full stack זה שהוא מפתח גם את הבק וגם את צד הפרונטלי העיצובי.

 

  • קורס QA ואוטומציה

קורס בודק תוכנה הוא קורס שיאפשר לכם להתברג בהייטק בתור בודקי איכות

 

  • שיווק דיגיטלי וניהול סושיאל עם כלי AI

ללמוד לנהל את תחום השיווק מחדש, בעזרת טכנולוגית AI מתקדמת.

מעוניינים להיכנס לאחד ממקצועות ההייטק ולהתברג בתעשייה? מוזמנים ליצור אתנו קשר!

שאלות ותשובות בנושא האם הסבה להייטק זה צעד משתלם? וכיצד עושים את זה?

בגדול כן, כל אחד יכול להתברג בתעשיית ההייטק עם הלימודים הנכונים או קורס הייטק מדוייק ומתאים לתפקיד שאתם מחפשים. אבל, חשוב להבין שיש להשקיע בהסבה, לעשות את הקורס הנדרש ולהתחיל שוב כ-ג’וניור. מה שכן, לטווח הארוך אין ספק שזה משתלם.

זה מאוד תלוי מה אתם מעוניינים לעשות בתפקיד הבא שלכם. אם אתם מעוניינים להיות ראש צוות פיתוח, ככל הנראה שתצטרכו לעשות אפילו תואר. אם אתם מעוניינים להיות בודקי תוכנה או מנהלי שיווק בהייטק, ככל הנראה שתצטרכו לעשות קורס שישמך כמה חודשים בודדים.

מבחינה כלכלית, אין ספק שההסבה להייטק משתלמת. מדובר על אחד מהתחומים הכי משתלמים שיש היום בשוק, הן מבחינת ההכנסה והן מבחינת התנאים הנלווים. מה שכן, חשוב לזכור כי לעיתים מדובר על תחום שעלול להיות תובעני לפחות בהתחלה ויש לקחת את זה בחשבון.

זאת שאלה מאוד רחבה, המשכורות בהייטק משתנות באופן דרסטי בהתאם לידע, נסיון ויכולות. לדוגמא, יכולים להיות שני מנהלי מוצר עם תפקיד דומה אבל עם רקע שונה, אחד מהנדס לדוגמא והשני לא והמהנדס ירוויח יותר. השכר הממוצע בהייטק מתחיל ב- 15,000 ₪  ויכול להגיע גם עד 70,000 ₪ 

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם