הסבה להייטק – האם זה משתלם וכיצד נעשה את זה?

הסבה להייטק

עובדים בעבודה מסודרת אך אתם מרגישים כי מיציתם את עצמכם בעבודה ואתם זקוקים לשינוי בחיים? הידעתם כי ניתן לעבור הסבה מקצועית להייטק ולהשתלב במגוון משרות מעניינות, מאתגרות ומתגמלות כספית? רוצים להרוויח משכורת של 5 ספרות ומחפשים קורס הסבה להייטק העונה על כל הדרישות שלכם?

בשנים האחרונות ישראלים רבים שוקלים לעשות הסבה למקצועות ההייטק בגלל תנאי השכר המעולים, העניין הרב והתנאים המשתלמים. עם זאת, עבודה בהייטק לא מתאימה לכל אחד, ויש להתייחס גם לעלויות הקורס, לעבודה התובענית בהייטק ולשינויים בשוק התעסוקה.

למי כדאי לעבור הסבה להייטק?

עולם ההייטק הוא רחב ומגוון, זהו תחום דינמי ההולך ומתפתח במהירות, הענף משתנה כל הזמן, ויש מגוון תפקידים שהולכים ונעלמים בעוד תפקידים חדשים נוצרים. בעולם הייטק יש תפקידים טכניים כמו מתכנתים, טכנאים ואנשי בדיקות QA, ויש מבחר משרות ותפקידים שאינם טכניים, למשל משרות בתחום השיווק והמכירות, אדמיניסטרציה, ניהול, כספים, משאבי אנוש וכיוצא בזה.

לכן, חשוב להדגיש כי לא חייבים לעשות הסבה למשרות תכנות בלבד, כיוון שיש שפע אפשרויות תעסוקה בעולם ההייטק, ואפשר להתמקד במשרות שאינן מחייבות ללמוד שפות תכנות. כך לדוגמה, אפשר להתחיל ללמוד קורס QA או בניית אתרים, ובסיום הקורס קל להשתלב בעבודה בחברות הייטק מובילות וליהנות מתנאים טובים. אמנם, רוב המתעניינים בקורסי הסבה להייטק מעדיפים ללמוד קורס הייטק הקשור לתכנות בגלל הביקוש הרב למתכנתים ותנאי השכר המעולים, אך אפשר ללמוד קורס קל ופחות תובעני, תוך כדי עבודה, למשל קורס ערב.

למעשה, הסבה להייטק מתאימה לאנשים רבים בכל הגילים, לפני ואחרי גיל 40, לנשים, לגברים, לדתיים ולחילוניים. כאשר חשים תחושת מיצוי בעבודה, מעוניינים לשפר את ההכנסה, ואם המשרה כבר לא מעניינת אתכם או אינכם רואים כיצד תוכלו להתפתח בתחום בו אם עוסקים – כנראה שכדאי גם לכם לעבור הסבה לעולם ההייטק. כמו כן, ההסבה מתאימה לכל מי שמחפש עבודה מאתגרת ומתגמלת כלכלית, ליזמים ברוחם החולמים על אקזיט, ולכל מי שמחפש יציבות כלכלית ועבודה בחברות גדולות ומובילות בארץ וברחבי העולם.

איזה קורס כדאי ללמוד?

כאשר מדברים על הסבה להייטק מגלים עולם ומלואו, ונחשפים לעולם חדש הכולל מושגים מעניינים מתחומים שונים. בתעשיית ההייטק יש שלל מקצועות טכניים ומגון מקצועות שאינם טכניים, לכן חשוב לקבל החלטה נכונה ולבחור בקורס המתאים ביותר לכישורים וליכולות שלכם, למאפיינים הייחודיים שלכם ולצפיות השכר שקבעתם.

אם אתם רוצים להתקבל במהירות לעבודה בהייטק וליהנות משכר התחלתי גבוה, לפעמים שכר של 5 ספרות, מומלץ לבחור קורסים בפיתוח אפליקציות ומשחקים וקורסים בשפות תכנות נדרשות. כמו כן, אפשר לבחור קורס QA שאינו נחשב לקשה במיוחד, לבטח בהשוואה לקורסי התכנות, וניתן ללמוד גם עיצוב ובניית אתרים, קורסים בשיווק דיגיטלי, קידום אתרים וכדומה.

רוב האנשים הבוחרים לעבור הסבה לעולם ההייטק עושים זאת משיקולים כספיים, כולם יודעים כי בהייטק אפשר להרוויח היטב וליהנות מתנאים מעולים בעבודה, לכן עוד ועוד ישראלים לומדים קורסים שונים במכללות המובילות באופן פרטי. כדאי לבדוק גם אפשרות להסבה מקצועית באמצעות מימון מהמדינה.

האם כדאי לעבור הסבה להייטק?

הסבה מקצועית אינה עניין של מה בכך, מדובר בהחלטה חשובה המשפיעה על החיים ועל בני המשפחה. ברוב המקרים יש לעזוב עבודה טובה ויציבה, להתחייב לקורס ממוקד במשך מספר חודשים, ללמוד במקביל לעבודה כדי להמשיך להתפרנס, ולאחר הקורס יש להתחיל עבודה חדשה בחברה בה רבים מהעובדים צעירים יותר בגילם.

לכן, הסבה להייטק מאפשרת לשפר הכנסות ומבטיחה ברוב המקרים תנאים טובים יותר בעבודה וקריירה מעניינת יותר, אך יש להתמודד עם עזיבת מקום עבודה בטוח, ולעיתים צפויה ירידה בהכנסות לתקופה מסוימת, עד שמשפרים את המשכורת בעבודה החדשה. כמו כן, הלימודים עלולים להתגלות כקשים, לכן כדאי להתייעץ לפני בחירת הקורס ומומלץ לעבור הכוונה מקצועית כדי לבחור במסלול הלימודים המתאים ביותר.

להסבה להייטק יש יתרונות רבים עבורכם, ביניהם האפשרות לפתח קריירה בארץ ובחו”ל, להפוך ליזמים ולעבוד כעצמאים, תנאי השכר המתגמלים, האווירה הנינוחה וההשקעה בעובדים בחברות הייטק, וכמובן העניין הרב.

ברוב המקרים ההסבה להייטק תתגלה כמשתלמת עבורכם, זו החלטה חכמה העשויה לשפר את איכות החיים שלכם ושל בני משפחתכם, ולהבטיח לכם יציבות בעבודה וקריירה מאתגרת ומתגמלת.

צוות האתר

צוות האתר

מכללת SVcollege תזניק אתכם אל עולם ההייטק בתוך 4 חודשים.
סטאג' בחברות הייטק

הרוב המוחלט של הקורסים שלנו כולל התלמדות מעשית בחברות הייטק תוך כדי הלימודים!

קאוצ'ינג לראיונות עבודה

הקורסים של מכללת SVCollege כוללים סדנת הכנה לראיונות עבודה וכתיבת קורות חיים בהייטק.

דברו איתנו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
עקבו אחרינו
סגירת תפריט

השאר פרטים ונשוב אליך בהקדם!

השאר פרטים ונשוב אליך בהקדם!

נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו

התחלת הקריירה שלך מתחילה כאן!

השאר פרטים ונשוב אליך בהקדם!