קורסי הסבה להייטק וליווי מקצועי למציאת עבודה

בשנים האחרונות תחום ההייטק נוסק ויותר ויותר אנשים מחפשים את כרטיס הכניסה לעולם הזה. אם גם אתם מחפשים את הדרך, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נדבר על קורסי הסבה להייטק וליווי מקצועי למציאת עבודה, ממה מתחילים ומה חשוב לדעת בתהליך.

 

למה לי הייטק עכשיו?

אפשר לאהוב את התחום, אפשר שלא לאהוב אבל בטוח אי אפשר להתעלם ממנו, תחום ההייטק הפך להיות אחד התחומים הנחשקים ביותר שקיימים היום ויותר ויותר אנשים מחפשים לעשות הסבה להייטק בגלל תנאי ההעסקה הנוחים, השכר הגבוה ובואו נודה באמת, גם ארוחות בוקר וגלידות במקרר עושות את שלהן, הרי העובד צועד על קיבתו לא? 😊

עכשיו ברצינות, תחום ההייטק מציעה תנאים טובים יותר מרוב העבודות בשוק, גם אם אתם מתעניינים בתפקידי מעטפת ולאו דווקא בתפקיד טכני כלשהו. מה שכן חשוב לזכור כי מדובר על תעשייה שברוב הזמן עובדת עם חו”ל או תחת לו”ז צפוף מה שפעמים רבות מוביל לעבודה מאומת בשעות עבודה לא שגרתיות ויש לקחת את זה בחשבון.

 

הסבה להייטק – להתחיל מההתחלה

שינויים הם לא דבר פשוט ולא משנה על איזה תחום אתם מסתכלים, בטח כשאנחנו מדברים על הסבת מקצוע, אין ספק שזה אפשרי אבל יש כמה דברים שחשוב שתיקחו לתשומת ליבכם לפני שתתחילו.

 

1 | בחרו מקצוע שאתם מתחברים אליו

נכון, זה נשמע מובן מאליו, אבל לא מעט אנשים שעומדים בפני הסבת מקצוע הולכים בעיקר לפני תנאי העסקה ושכר ולא בהכרח לפי היכולות שלהם, זה עלול ליצור הרבה אכזבה לטווח הארוך כיוון שלא די בלבצע הסבה לתחום כלשהו, כדי להצליח בעולם העבודה אתם צריכים להיות טובים ולאהוב את מה שאתם עושים.

 

2 | אל תפחדו ללמוד

אין מה לעשות, כדי להתחיל מקצוע חדש אתם צריכים קודם כל ללמוד. אז נכון, אנחנו לא מאמינים שאתם צריכים עכשיו תואר מפוצץ, יש לא מעט קורסים שתוכלו לעשות ללא צורך בתואר (אנחנו ניגע בזה לעומק בהמשך המאמר) אבל ככל הנראה תצטרכו להתחיל את הדרך החדשה שלכם עם קורס הסבה, אלא אם כן יש לכם תפקיד מעטפת כלשהו (הנהלת חשבונות\ שיווק וכד’) ותרצו להתברג באותו התפקיד רק בחברת הייטק.

 

3| כן, אתם תתחילו מתפקיד ג’וניור

אף אחד לא התחיל בתור מנכ”ל וככל הנראה שגם אתם לא תתחילו כמנכ”לים. נכון, יש לכם עכשיו כבר מעמד, ידע וניסיון אבל כעושים הסבה לתחום חדש אתם תחזרו להיות ג’וניורים. זה לא נוח בהתחלה, אבל תזכרו שמדובר על שלב שעובר, תוך שנה אתם במקום אחר ועם שכר אחר, לכן תתכוננו למצב בו אתם יורדים קצת בתנאים ובמעמד כדי לעלות בעתיד למקומות הרבה יותר גבוהים.

 

4 | תבחרו מכללה או בית ספר שיעזור לכם להשתלב

הכי קשה למצוא משרת ג’וניור, בטח בתחום ההייטק. יש יותר ביקוש מהיצע ויותר ויותר חברות מעלות את דרישות הסף עד שנדמה שאין משרות ג’וניורים בשוק. אנחנו מבינים את זה ולכן ההמלצה היא לקחת קורס הייטק שבו בית הספר או המכללה עוזרים לכם למצוא עבודה בסוף הקורס ונותנים לכם ליווי מקצועי למציאת עבודה.

 

מה דרישות הסף כדי לעשות הסבה להייטק?

שאלת השאלות, מה דרישות הסף על מנת לעשות הסבה להייטק? אז בגדול זה מאוד מאוד תלוי מה אתם רוצים לעשות בתפקיד הבא שלכם? איך שאנחנו רואים את זה קורסי הסבה להייטק, תחום ההייטק מתחלק ל-3:

 

1. תפקידים מטה \ מעטפת

תפקידים שיש אותם בכל תחום וכמעט בכל חברה, זה יכול להיות מנהלת משרד, עוזרת אישית, חשבת שכר וכד’. אותם תפקידים שיש אותם בכל מקום, רק הפעם בחברת הייטק. אין צורך לעשות לימודים ספציפיים או קורס (ברוב הגדול של המקרים) אלא בעיקר דרוש ידע וניסיון.

 

2. מקצועות הדורשים תואר אקדמי בעולמות ההנדה והתוכנה

כאן אנחנו כבר מדברים על מהנדסי תוכנה ומפתחי תוכנה לעיתים גם מנהלי מוצר (אפשר להגיע לתפקיד דרך תואר או דרך לימודים אחרים תלוי בתחום) מקצועות אשר דורשים את הידע האקדמי המורחב.

 

3. מקצועות הדורשים לימודי תעודה

יש לא מעט מקצועות שנחשבים בלעדיים לתחום ההייטק ובהחלט מתמקדים בטכנולוגיה, אבל אפשר ללמוד אותם בלימודי תעודה, מאפשרים הסבה קלה ומהירה לעולם ההייטק ולא נדרש תואר אקדמי בשבילם. אותם מקצועות משמעותיים וחשובים בתחום ההייטק ובפסקה הבאה נעבור על כמה מקצועות פופולריים במיוחד.

 

קורסים מובילים בהסבה להייטק

כמו שאמרנו קודם, חשוב מאוד לבחור בית ספר שייתן איכות לימודים גבוהה לצד ליווי מקצועי למציאת עבודה. אספנו לכם 5 קורסים סופר פופולריים שיאפשרו לכם הסבה לעולם ההייטק בקלות.

 

בניית אתרים ופיתוח אפליקציות Full stack

מטרת קורס פולסטאק היא להכין אתכם להיות מפתחים, בלי צורך בתואר, עם ליווי מקצועי למציאת עבודה. בניית אתרים ופיתוח אפליקציות, ללא ספק הפך לאחד התחומים הנחשקים בתחום ההייטק. פיתוח Full stack אחד התחומים הבולטים שיש היום, בעיקר בגלל הצורך הגובר בשוק לעוד מפתחים. במסגרת התפקיד, המפתח מפתח גם את ה”מוח” עם מסד הנתונים וחיבור ממשקים וגם את הצד העיצובי פרונט לקוח. וכמו כן, הוא דואג גם לצד הפרונטלי העיצובי. שכר התחלתי: 20,000 ₪

 

קורס QA ואוטומציה

QA = Quality assurance או בעברית, “בודק תוכנה”. מטרת קורס בודק תוכנה היא להכין אתכם לעבודה בתחום, במסגרת התפקיד תגלשו באתרים ואפליקציות, תעברו את כל מסע הלקוח במטרה למצוא באגים, בעיות ותקלות שלא מצאו לפני כן וכמובן ללמוד איך להיות מפתח אוטומציה שיודע לעשות את הבדיקות על ידי כלים אוטונומיים.

שכר התחלתי: 12,000 ₪

 

קורס סייבר

קורס סייבר מיועד למי שאוהב את תחום המחשבים ואבטחת המידע. אנשי הסייבר הם לוחמים עם מחשב וקוד ובעצם מונעים מהאקרים לפרוץ למערכות של הארגון. לאחר סיום ההכשרה תוכלו להשתלב כ-“אנליסט אבטחת מידע”. שכר התחלתי: 18,000 ₪.

 

קורס פיתוח משחקים

פיתוח משחקי מחשב ואפליקציות הפכו לאחת התעשיות הגדולות ביותר בעולם. במסגרת קורס גיימינג תלמדו פיתוח משחקים פשוטים. שכר התחלתי: 19,000 ₪

 

שיווק דיגיטלי וניהול סושיאל עם כלי AI

במסגרת הקורס תלמדו ניהול ערוצי פרסום ושיווק דיגיטלי באמצעות כלי AI מתקדמים, תלמדו איך לעשות שיווק בעולם החדש ותוכלו להתברג בתעשייה ההייטק עם ליווי מקצועי למציאת עבודה. גם אם אתם מגיעים מעולמות השיווק, תוכלו להשתמש בקורס להסבה להייטק.

שכר התחלתי: 12,000 ₪

 

סיכום

במאמר, דיברנו על הסבה להייטק, על הסיבות לעשות את ההסבה הזאת ועל הדרך שאפשר לעשות את השינוי הזה בצורה המהירה והטובה ביותר. במאמר ציינו את האפשרויות העומדות בפני מי שרוצה לעשות הסבה להייטק, על הקורסים וההכשרות שניתן לעשות וכמובן, על ליווי מקצועי למציאת עבודה.

מעוניינים להתחיל ללמוד? מוזמנים ליצור אתנו קשר 

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם