הסבה להייטק – איך משנים כיוון בכל שלב בחיים?

אנשים רבים הצליחו לעשות מהפך בקריירה גם לאחר גיל 40 ואפילו בגיל מאוחר יותר. אמנם, שינוי קריירה נחשב להליך מאתגר בכל גיל, אך ככל שחולפות השנים ולאחר שכבר צברתם ותק, ניסיון וידע רב, השינוי עשוי להיות קשה יותר.

במקרים רבים מתחילים לחשוב על שינוי בקריירה לקראת גיל 40, בשלב זה בחיים מתחילים לשאול שאלות כמו האם אנו מרוצים מהקריירה ומהחיים שלנו, מהם החלומות מבחינת קריירה שרוצים להשיג בשנים הקרובות וכדומה. לא מעט אנשים מרגישים תחושת מיצוי מהעבודה, הם אינם מסוגלים לדמיין את עצמם ממשיכים עוד שנים רבות באותה קריירה, לכן מתחילות המחשבות על שינוי משמעותי בקריירה, ואחת האפשרויות הפופולריות היא לבצע הסבה להייטק, בעיקר בגלל התנאי המעולים אך גם בגלל העניין הרב, האתגרים, סביבת העבודה המתקדמת ואפשרויות הקידום.

 

האם כדאי לתכנן שינוי בקריירה?

בדרך כלל אנחנו שומעים רק על סיפורי הצלחה של אנשים שהחליטו לעשות שינוי משמעותי בקריירה ולהתחיל הכל מחדש. רגע לפני שנסחפים בהתרגשות ומתחילים לברר פרטים בנושא מסלול לימודי הייטק או מסלולי לימוד אחרים, כדאי לקחת פסק זמן ולשאול את עצמכם האם באמת כדאי לכם לעשות שינוי קריירה והאם אתם ערוכים לקראת השינוי מבחינה כלכלית, משפחתית ונפשית.

חשוב לזכור כי שינוי בקריירה אינו מתרחש סתם כך. לאחר שצברתם ותק, ידע וניסיון מעשי ופרקטי בתחום מסוים, עליכם לפתע להשליך הכל לצד ולחשב מסלול מחדש. חברות הייטק רבות בשוק דורשות תקופה מסוימת של נסיון מהמועמדים שלהם בכדי לקבל אותם לעבודה. שינוי קריירה דורש ממכם השקעה רבה ברכישת נסיון רלוונטי בכל מיני דרכים יצירתיות, הגשת קורות חיים למספר גדול מאוד של משרות והכנה לאותם הראיונות בהייטק אשר ידועים כקשים.

מכללת SVCollege מציעה מסלול לימודים ייחודי המורכב מהרבה יותר מתוכנית לימודים תיאורטית.

 

כמעט כל קורס הייטק אשר תלמדו אצלנו במכללה מכיל את המסלולים הבאים:

מסלול coaching וסיוע בכתיבת ראיונות עבודה והקמת פרופיל לינקדין

מסלול סטאג’ – התלמדות מעשית של בוגרי המכללה בחברות הייטק

סיוע בהשמה לבוגרי המכללה ומציאת עבודה בחברות הייטק בתחום בו למדו

 

בדיקות עומק לפני עזיבת מקום העבודה

אינכם צריכים לחשוש ולפחד משינוי קריירה, רבים עשו זאת לפניכם ועד רבים אחרים יעשו זאת בהמשך. במציאות של היום רבים מהעובדים מחליטים לקראת גיל 40 או 50 לחשב מסלול מחדש ולהתחיל קריירה שנייה ומתאימה יותר. זהו שינוי מבורך כל עוד מבצעים אותו נכון ותוך היערכות מוקדמת לקראת השינויים הצפויים בחיים ובעבודה.

לכן, מומלץ להחליט מראש מהי הקריירה החדשה שחושקים בה ועליכם לבדוק האם היא מתאימה לכם והאם תוכלו לממש את הפוטנציאל שלכם בעבודה חדשה ולפתח קריירה מעניינת ומשתלמת לאורך זמן.

חשוב ללמוד את התחום בו מעוניינים להתמחות, לכן עליכם לבצע בדיקות עומק של התחום, לשוחח עם אנשים שעשו הסבה לתחום ההייטק, להבין מהם הקשיים בדרך, מה צפוי בהמשך, האם קל למצוא עבודה בהייטק למי שעשה הסבה מקצועית, היכן כדאי ללמוד, מהן צפיות השכר למי שמתחיל את צעדיו בהייטק או בתחום אחר וכדומה.

בנוסף, אין למהר ולבחור תחום עיסוק הנחשב טרנדי בתקופה האחרונה כיוון שיש מקצועות החולפים ונעלמים משוק העבודה תוך זמן קצר. ההחלטה לעשות שינוי בקריירה ולהשתלב בגיל יחסית מבוגר בהייטק אינה דבר של מה בכך. כל החלטה שתקבלו עתידה להשפיע על חייכם ועל חיי בני משפחתכם, לכן כדאי לקבל את ההחלטה לאחר ייעוץ מקצועי, מחקר מעמיק, שיחות עם אנשים שאתם מכירים שסיימו לימודים ועשו הסבה להייטק וכיוצא בזה.

 

להכין תוכנית עסקית

לאחר שצברתם לא מעט ידע וניסיון בקריירה העכשווית שלכם כדאי לנצל את היכולות והקישורים שרכשתם ולא לוותר עליהם בקלות. במקרים רבים אפשר לבחור מסלול לימודים הרלוונטי לידע ולניסיון שצברתם, כך תוכלו לאחר הלימודים למצוא עבודה בקלות מאחר ויש לכם יתרון על פני מועמדים אחרים לאותו תפקיד. כמו כן, תוכלו לבצע שינוי בקריירה אצל אותו מעסיק, לכן אם קיבלתם החלטה לעשות שינוי משמעותי בקריירה שלכם כדאי ליזום שיחה עם הבוס, לציין שאתם מעוניינים לעשות שינוי, להסביר לו כי בכוונתכם לצאת ללימודים בשעות הערב ובמקרים מסוימים המעסיק לא יוותר עליכם ויציע לכם אפשרות לשנות את הקריירה ולעבוד בתפקיד חדש בלי לעזוב את החברה.

עם זאת, ברוב המקרים אם תבחרו ללמוד מקצוע מבוקש בהייטק, תיאלצו לעזוב את מקום העבודה הנוכחי, לשלוח קורות חיים, הגיע למספר ראיונות עבודה ולהתמודד עם צעירים על התפקיד. זו הסיבה מדוע עליכם להכין תוכנית עסקית מפורטת לאחר שקיבלתם החלטה לעשות שינוי בקריירה. התוכנית העסקית תסייע לכם להיערך כלכלית לקראת השינוי מאחר וברוב המקרים ההוצאות שלכם יגדלו כיוון שעליכם לממן את הקורס, ולאחר הלימודים יתכן ותהיה תקופה בה לא תעבדו לכן ההכנסה של המשפחה פוחתת, וללא תכנון פיננסי אתם עלולים להיקלע לקשיים.

בתוכנית העסקית כדאי לכלול פרק העוסק בתזרים מזומנים, יש להכין גליון אקסל עם פירוט הוצאות קבועות ומשתנות ופירוט של ההכנסות. כדאי לקבוע טווח זמן שאתם מקציבים לעצמכם כדי להשתלב בעבודה חדשה וכן נקודת זמן בה אתם מעוניינים להגיע לרמת שכר מסוימת. ישראלים רבים מחליטים על הסבה לתחום ההייטק במטרה לשפר הכנסות וכדי ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר, אך עליכם לוודא מראש כי השינוי בקריירה והמעבר להייטק אכן ישפר את ההכנסות שלכם, לכן כדאי לשוחח עם אנשים שאתם מכירים שעשו את השינוי והצליחו.

 

לצבור ידע וניסיון תוך כדי עבודה

שינוי בקריירה האישית לא נעשה סתם כך, עליכם להשקיע לא מעט זמן כדי לבחור את התחום החדש, לברר מסלולי לימוד, להיערך כלכלית לקראת פגיעה צפויה בהכנסות וברמת החיים, לבדוק מהן אפשרויות התעסוקה לאחר הלימודים, מהו פוטנציאל ההשתכרות שלכם בתפקיד החדש ועוד. אחת הדרכים היעילות למניעת פגיעה בהכנסות וברמת החיים היא להתחיל ללמוד תוך כדי עבודה ובמקביל לצבור ניסיון מעשי בתחום החדש בו בחרתם.

כך לדוגמה, אם החלטתם ללמוד קורס פיתוח אתרים ובניית אפליקציות תוכלו לבחור מכללה המציעה קורסים בשעות הערב, לאחר שתצברו ידע תוכלו לבנות אתרים לחברים, לקרובי משפחה ואנשים מהסביבה הקרובה, כך תוכלו להתאמן, לפתח יכולות, לצבור יותר ידע ולהכין תיק עבודות מרשים.

תיק עבודות יאפשר לכם לקבל יותר פניות ממעסיקים, כמו כן תוכלו להרשים את המגייסים שמראיינים אתכם ולהציג בפניהם פרויקטים שביצעתם בהצלחה. אם אתם לומדים תכנות תוכלו לפתח אפליקציות שונות ולהציג אותן בראיון העבודה כדי להרשים את המעסיק ולזכות ביתרון לעומת המועמדים האחרים לתפקיד.

 

האם חייבים ללמוד כדי לעשות שינוי קריירה?

ברוב המקרים אם אתם מעוניינים לפתח קריירה בהייטק אתם חייבים ללמוד. יש כמה אפשרויות ללימודים כדי לעשות הסבה לתחום ההייטק, החל מתואר ראשון באקדמיה במסלולים כמו הנדסת תוכנה ומדעי המחשב, דרך קורסים מקצועיים במכללות ובתי ספר למקצועות המחשב וההייטק, ועד קורסים חינמיים שאפשר למצוא באינטרנט.

לא חייבים לחזור לספסל הלימודים באוניברסיטה ולהשקיע 4-3 שנים כדי ללמוד תכנות, אפשר לבחור קורסים מקצועיים וממוקדים ולאחר 6 חודשים או יותר יש לכם מקצוע ביד. אגב, מכללת ההייטק SVCollege מציעה מגוון קורסים מובילים המותאמים לדרישות התעסוקה בעולם ההייטק, כאשר המכללה מציעה חוזה עבודה בסוף הקורס וסדנת הכנה לקראת ראיונות עבודה ללא עלות נוספת.

המכללה המובילה למקצועות ההייטק מציעה מגוון קורסים למסלולי לימוד לתעודה מוכרת ומוערכת, קורסים מובילים שיכינו אתכם לקראת קריירה חדשה בהייטק הם:

קורס QA

קורס להכשרת בודקי תוכנה

קורס Front End

קורס פיתוח אתרים ואפליקציות WEB

קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע

קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע

קורס ניהול רשתות מסמיך את התלמידים לפי מתכונת של ענקית הטכנולוגיה Cisco

הסבה להייטק

קורס גיימינג

קורס פיתוח משחקים בתלת מימד, משחקים של מציאות רבודה

בדקו את כל הקורסים שלנו >>

חשוב לציין שמכללת SVCollege מציעה מסלולי לימוד בשעות הערב, כך אתם יכולים לשלב בין העבודה הנוכחית ללימודים, בלי פגיעה ברמת ההכנסה וברמת חייכם. כל הקורסים מתוכננים בהתאמה מדויקת לדרישות השוק וחברות ההייטק המובילות. במהלך הלימודים צוברים ידע תיאורטי מקיף ורחב וניסיון מעשי, בסוף הקורס מקבלים תעודה מוכרת וזוכים לסיוע ולליווי צמוד כדי למצוא עבודה בחברת הייטק מובילה.

 

מדוע כדאי לעשות הסבה להייטק?

רוב הישראלים שמחליטים על שינוי קריירה בוחרים הסבה להייטק מסיבות שונות ומגוונות כגון:

  • שפע אפשרויות תעסוקה.
  • תנאי שכר ועבודה מתגמלים ומשתלמים כלכלית.
  • אתגר רב בעבודה.
  • אפשרויות לקידום מהיר.
  • סביבת עבודה מודרנית וצעירה.
  • עבודה עם עניין.
  • אפשרות למצות את הפוטנציאל האישי ולמנף את הקריירה.
  • פוטנציאל לקבל שכר גבוה יותר לעומת תנאי השכר בקריירה הנוכחית.
  • מקצוע בינלאומי המאפשר לכם לעבוד גם בחברות בחו”ל.

 

לסיכום, שינוי קריירה אפשרי בכל גיל, אך יש להיערך לקראת המהפך בחיים ולבצע את השינוי בשלבים. כדאי לבדוק מראש מהן אפשרויות התעסוקה בהייטק, אלו מקצועות נחשבים למבוקשים, מהו השכר הצפוי, האם הידע שרכשתם יכול לשמש אתכם בקריירה בהייטק ועוד. כדאי ללמוד קורס מקצועי במכללה מוכרת המתחייבת לחוזה עבודה לכל הבוגרים, אין לוותר על פגישת ייעוץ עם יועץ הלימודים של המכללה, וחשוב לבחור נכון את מוסד הלימודים כדי להצליח בקריירה החדשה בהייטק.

logo

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם