גיל 40 או 30 זה לא משנה, הסבה מקצועית אפשרית בכל גיל!

סובלים מהעבודה הנוכחית ומרגישים שהגיע הזמן להסבה מקצועית לפני שיהיה מאוחר מידי? האם כדאי לעבור הסבה להייטק בגיל 40? מה כדאי ללמוד בגיל 30-40 כדי לשנות קריירה ולצאת לדרך חדשה ומלהיבה יותר בחיים?

הצוות המנוסה של מכללת ההייטק SVCollege הכין עבורכם כתבה כדי לסייע לכם לבצע הצעה מקצועית גם בגילאים 30 או 40. SVCollege היא מכללת הייטק מובילה ומוערכת שמלווה אתכם משלב בחירת הקורס ומסלול הלימודים ועד לחוזה עבודה בחברה איכותית וחדשנית.

הסבה מקצועית אפשרי גם בגיל 30-40

הסבה מקצועית בגיל 30-40

רבים מאיתנו מתחילים קריירה בגיל צעיר, לאחר לימודים באקדמיה או לימודים במכללה או בבית ספר מקצועי. בתחילת הדרך הכל נראה מבטיח בדרך המהירה והנכונה לקריירה, אנו נהנים משכר טוב, מתנאי העסקה משתלמים, מבוס נחמד ומפרגן ומעבודה במשרד עם אווירה נעימה. עם זאת, יש גם צעירים אחרים עד גיל 30 הנאלצים להתפשר ולדחות את הקריירה בגלל לידה בגיל מוקדם, עקב אילוצי חיים שונים ועוד.

במציאות החיים בעידן המודרני, לא מעט מאיתנו קמים מידי בוקר בלי חשק ללכת לעבוד, אנו חוזרים בערב עייפים ורק חולמים על החופשה הבאה ועל מנוחה בסוף השבוע המתקרב. למרות שבחרנו את תחום העיסוק שלנו וחשבנו שאנחנו בדרך הנכונה והמתאימה ביותר עבורנו, אנו עלולים לגלות שהעבודה לא עונה על הציפיות שלנו, השכר נמוך ולא מאפשר לנו לחיות כמו שאנו רוצים, העבודה משעממת, אין אופק לקידום מהיר ואטרקטיבי וכדומה.

אל תישארו איפה שרע

נכון, השקענו זמן, כסף ומאמץ רב בלימודים אחרי השירות הצבאי, אך כיום כבר ידוע כי רוב האנשים משנים כיוון בקריירה לפחות פעמיים מאחר ויש מקצועות ההולכים ונעלמים, ולפעמים גם טועים ובוחרים מקצוע שאינו מתאים לכישורים שלנו ולקריירה שאנו רוצים לפתח. לכן, לא צריך לפחד, רבים בישראל ובעולם המערבי והמתקדם משנים קריירה גם בגיל 30 ואפילו בגילי 40, 50 ו-60.

אם העבודה הנוכחית שלנו גורמת לנו למצב רוח ירוד ואנחנו חשים שאיננו יכולים למצות את הפוטנציאל האישי שלנו – כנראה שהגיע הזמן לשינוי קריירה. נשאלת השאלה האם כדאי לעבור הסבה להייטק בגיל 30 +  ולקחת סיכון? ובכן, אין תשובה אחת, אך הסבה מקצועית אפשרית בכל גיל, לבטח בגיל 30 כאשר אנו עדיין צעירים ומלאי מרץ.

גם בגיל 40+ אין סיבה להישאר בתפקיד ומקצוע בו אנו לא מרוצים ומרגישים תחושת פספוס או מיצוי, למרות שבגיל 40 רובנו מוצאים את עצמנו עם המון אחריות על הכתפיים: משפחה, ילדים, משכנתא וכו’, אין זו סיבה לפחד מהחלפת מקצועי, כל עוד עושים זאת בצורה חכמה שלא מסכנת את הפרנסה הנוכחית שלנו. 

לדוגמא, תוכלו לקחת קורסי ערב ולשלב אותם עם מקום העבודה הנוכחי שלכם, כך שלא תרגישו שאתם מסכנים את הפרנסה שלכם. כיום, כל מכללה שמכבדת את עצמה מציעה גם קורסים אונליין, מה שהופך את הלמידה לפשוטה לשילוב ביחד עם משרה מלאה ומחויבויות אחרות.

לבחור יעד חדש ולשנות כיוון בקריירה

הסבה להייטק

בדורות קודמים כל אדם התחיל לעבוד בחברה מסוימת ורק חשב על קביעות. לרוב הוא התמיד באותה עבודה עד גיל הפרישה. כיום החיים שונים, קצב החיים בעידן המודרני מהיר, יש שפע אפשרויות תעסוקה ופרנסה וגם קל יחסית לבצע את השינוי.

לא חייבים ללמוד לתואר ראשון או שני כדי לשנות קריירה, במיוחד כיום כאשר כולנו רוצים לעבוד בהייטק בגלל התנאים המעולים, סביבת העבודה הצעירה, התנאים “המפנקים” ובגלל סיבות רבות נוספות. למעשה, אנחנו יכולים ללמוד קורס בוקר או ערב הנמשך 3-6 חודשים, להמשיך להתפרנס בכבוד ממקום העבודה הנוכחי, ורק אז להשתלב בתעשיית ההייטק המקומית או אפילו לחפש עבודה בחו”ל.

לכן, אם החלטתם לשנות קריירה כדאי לכם לבחור יעד המתאים למאפיינים הייחודים ולרצונות שלכם. אם ההייטק מושך אתכם ויש לכם זיקה טכנולוגית וידע בסיסי בהפעלת מחשבים תוכלו לבחור קורס מקצועי כמו בדיקה תוכנה (QA), קורס מיישם הגנת סייבר, בניית אתרים ואפליקציות, ניהול רשתות ואבטחת מידע, פיתוח משחקים (גיימינג), אוטומציה וכיוצא בזה. 

אגב, לעיתים אפשר לבחור קורס רלוונטי המשיק לעבודה הנוכחית שלכם ולהתקדם אצל המעסיק בלי לחשוש מחיפוש עבודה ומפגיעה בפרנסת המשפחה. לכן, אם אתם עובדים בחברה גדולה ואיכותית כדאי לבדוק עם המעסיק האם יש אפשרות לצאת לקורס מקצועי על חשבונכם ולקבל תפקיד טוב יותר, אולי תופתעו לגלות שהמעסיק אפילו מוכן לממן את הקורס בגלל שהוא מרוצה מכם ולא רוצה לאבד אתכם כעובדים.

הסבה להייטק – מהן האפשרויות הפופולריות ביותר?

באופן כללי, הנתונים מעידים על כך שרוב הצעירים עד גיל 30 רוצים לעבוד בחברות הייטק וסטארט-אפ, בגלל סביבת העבודה, הקריירה המאתגרת והתנאים המעולים. יחד עם זאת, רבים מהצעירים חוששים מלימודים ארוכים באוניברסיטה ולא כולם רוצים לעסוק בתכנות.

לכן, חשוב להדגיש כי בעולם ההייטק יש שפע אפשרויות עבודה, לא רק בפיתוח, וכדאי לכם להתעניין בקורסים המוצעים עבורכם במכללת SVCollege. המכללה המובילה למקצועות הייטק מציעה מגוון רחב של קורסים קצרים וממוקדים, ובנוסף היא מסייעת לבוגרים להגיע לחוזה עבודה בכך שהיא מאמנת אותם לייצר ולעבור ראיונות עבודה בהייטק ודואגת לשלב אותם בחברות הייטק במהלך הלימודים כחלק מפרויקט התלמדות מעשית של המכללה.

כעת, לבטח גם אתם מבינים כי מסלול הסבה להייטק  אפשרי וכדאי, וכל שעליכם לעשות הוא לבחור בקורס המתאים לכם ביותר. כמובן, אפשר להתייעץ עם יועץ הלימודים במכללה כדי לקבל החלטה נכונה.

הקורסים שאנחנו מציעים הם:

  • קורס QA – קורס להכשרת בודקי תוכנה, זהו אחד ממקצועות ההייטק הנדרשים ביותר, יש שפע תעסוקה בתחום, ואנשי QA לוקחים חלק חשוב בשלבי פיתוח התוכנה. הקורס כולל התלמדות מעשית, משך הקורס ארבעה חודשים בלבד, מידי שבוע מתקיים מפגש בשעות הבוקר או הערב, לפי בחירתכם. 
  • קורס גיימינג – אחד הקורסים הפופולריים ביותר, הקורס נועד להכשיר מפתחי משחקים מסוגים שונים, לרבות משחקים עתירי טכנולוגיות חדשניות כמו מציאות רבודה, תלת מימד ועוד. הקורס אורך כארבעה וחצי חודשים וכולל 18 מפגשים, 4.5 שעות כל מפגש, בשעות הבוקר או הערב.
  • קורס בניית אתרים ופיתוח אפליקציות – קורס מקצועי לבניית אתרים מתקדמים ופיתוח אפליקציות לאינטרנט, עם דגש על Front End. יש דרישה גבוהה למפתחי אתרים ואפליקציות לווב, משך הקורס כארבעה חודשים בלבד, כל מפגע ארבע שעות, אפשר לבחור מסלול בוקר או ערב.
  • קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע מנהלי רשתות עובדים בארגונים רבים, לא רק בחברות הייטק. יש דרישה עצומה למנהלי רשתות ואבטחת מידע, תנאי השכר טובים, וניתן לפתח קרירה מרשימה. משך הקורס כארבעה חודשים, יש להשתתף במפגשים המתקיימים פעמיים בשבוע (מסלול ערב), הקורס מכין אתכם למבחני ההסמכה של Cisco.
  • קורס אוטומציה – למרות השם המעט מאיים, קורס אוטומציה מאפשר לכם לעבוד בחברות הייטק מובילות תוך כארבעה חודשים, זהו קורס מתקדם המבטיח לכם תעסוקה מהירה וקריירה טובה בהייטק. מטרת הקורס היא להכשיר אתכם כמפתחים בעולם בדיקות התוכנה (QA), השכר בתחום זה גבוה יותר בהשוואה לשכר שאנשי QA מקבלים.
  • קורס פיתוח Full Stack – אנשי פיתוח בתחום ה-Full Stack אחראים על פיתוח ממשקים ידידותיים למשתמש ועל פיצוח טכנולוגי של סביבת העבודה שאינה גלויה למשתמשים. משך הקורס כשישה חודשים, יש להשתתף במפגש שבועי, 4 שעות בכל פעם, יש גם מסלול ערב.
  • קורס פיתוח צד שרת – קורס מבוקש לפיתוח צד שרת באמצעות הפלטפורמה המתקדמת Node.js, הקורס ממוקד ונמשך שלושה חודשים בלבד, בכל שבוע מתקיים מפגש אחד, יש מסלול בוקר או ערב, ובוגרי הקורס יכולים לצפות לשכר של 5 ספרות.

לסיכום, הסבה להייטק בגיל 30 + אפשרי ומשתלם, כדאי לעבור הסבה לתחומי ההייטק המובילים וליהנות מקריירה מעניינת ומאתגרת, וכמובן מסביבת עבודה חדשנית ומהנה. מומלץ לבחור היטב את הקורס ובעיקר את המכללה בה רוצים ללמוד. לכן, כדאי לבחור קורסים במכללת SVCollege המציעה לכם התנסות מעשית במהלך הלימודים, הכנה לראיונות עבודה, ליווי צמוד לכל אורך הקורס וחוזה עבודה מובטח.

כבר עוזבים?

תנו לנו הזדמנות לתת לכם
הצעה שתפתיע אתכם